Ivan Detelić • subota, 05.03.2016.

U šest utakmica 25. kola Bundeslige palo je čak 26 pogodaka. Naš Andrej Kramarić bio je strijelac u teškom porazu njegovog Hoffenheima kod Stuttgarta, dok je Jedvajev Bayer nadoknadio čak tri pogotka zaostatka za remi protiv Augsburga...

Augsburg - Bayer Leverkusen 3:3

Nevjerojatan preokret uspjeli su Apotekari napraviti nakon što su nakon sat vremena igre gubili 3:0. Poveli su domaći u šestoj minuti preko Ja-Cheol Kooa. Južnokorejski veznjak u redovima Augsburga donio je i povećanje vodstva minutu prije odlaska na odmor.

U 58. minuti činilo se kako će bodovi ostati domaćinu te kako će heroj biti Ja-Cheol Koo koji je zabio svoj treći pogodak za hat-trick. Na njegovu i žalost domaćih navijača, Bayer se u utakmicu vratio samo tri minute kasnije kada je zabio Karim Bellarabi.
Naš Tin Jedvaj igrao je do 75. minute. Gosti su pritisnuli i u 81. minuti došli na minimalan zaostatak, autogol je za 3:2 zabio Paul Verhaegh. U sudačkoj nadoknadi gosti su došli do velikog preokreta za bod, Jeffrey Gouweleeuw skrivio je najstrožu kaznu i zaradio crveni karton, a siguran s bijele točke bio je Hakan Calhanoglu.

Eintracht Frankfurt - Ingolstadt 1:1

Gosti su poveli iz jedanaesterca u osmoj minuti. Igrači Eintrachta kroz cijelu su utakmicu hvatali zaostatak i generalno bili bolja momčad na terenu. Zasluženo izjednačenje stiglo je u 69. minuti, a strijelac je bio Marco Russ. Pet minuta kasnije gosti su ostali s desetoricom kada je drugi žuti karton dobio Pascal Gross, ali do kraja susreta domaćin nije uspio doći do pobjedničkog pogotka.

FC Köln - Schalke 04 1:3

U drugoj minuti Klaas Jan Huntelaar realizirao je jedanaesterac za vodstvo gostiju. Bolju igru gosti su naplatili u 22. minuti kada je Max Meyer pogodio za povećanje vodstva. Tek nakon toga domaćin se malo razbudio i vratio u utakmicu u 33. minuti kada je za smanjenje vodstva pogodak zabio Leonardo Bittencourt.

Drugo poluvrijeme je domaćin imao razdoblja dobre igre i rezultat je mogao biti i drugačiji, ali vratar Schalkea Ralf Fährmann ubilježio je nekoliko dobrih obrana, dok je i na drugoj strani Timo Horn držao domaćina na životu i u lovu na bod. Ipak, gosti su u 76. minuti potvrdili pobjedu, pogodak za konačan rezultat bio je djelo Franca Di Santa.

VfB Stuttgart - Hoffenheim 5:1

Visoku pobjedu ostvario je Stuttgart nad Hoffenheimom koji će bodove spasa trebati tražiti drugdje. Domaćin je poveo u petoj minuti preko Georga Niedermaiera. Imao je Hoffenheim prilike za izjednačenje, ali onda je u 42. minuti Lukas Rupp povećao vodstvo na 2:0.

Utakmica je bila riješena u 51. minuti kada je Georg Niedermaier zabio svoj drugi pogodak. Domaćin je potom malo usporio, što je iskoristio Andrej Kramarić i lijepo zabio u 73. minuti, bila je to akcija na nepostavljenu obranu, a hrvatski napadač malo iskosa s desetak metara je poslao loptu pod gredu. Prilike za preokret nije bio, jer već u 78. minuti bilo je 4:1, zabio je Filip Kostić, a konačan rezultat postavio je Timo Werner u 83. minuti.

Werder Bremen - Hannover 96 4:1

Početni pritisak i inicijativu domaćin je iskoristio za dolazak do dvostrukog vodstva. Strijelac prvog pogotka bio je Fin Bartels u 18. minuti, a vodstvo je u 27. minuti utakmice povećao Claudio Pizarro. Gosti su se u utakmicu vratili u sudačkoj nadoknadi prvog dijela kada je za 2:1 zabio Kenan Karaman.

U drugom dijelu domaća momčad ipak je osigurala sva tri boda. Pogodak za 3:1 pao je u 56. minuti, a strijelac je bio Theodor Gebre Selassie. Konačan rezultat postavio je Zlatko Junuzović u 67. minuti utakmice

Wolfsburg - Borussia Mönchengladbach 2:1

Svi pogoci pali su u prvih pola sata utakmice, Vukovi su furioznim startom ostvarili prednost na početku, dok su gosti kroz ostatak utakmice pritiskali kako bi došli barem do boda. Strijelac prvog pogotka domaćina bio je Julian Draxler u 15. minuti utakmice. Samo dvije minute kasnije bio je 2:0, strijelac Max Kruse. Gosti su u 23. minuti smanjili vodstvo, što se pokazalo i kao konačan rezultat utakmice.

• Veni vidi vici05.03.2016. u 20:28
    eh što je bundesliga, golova na sve strane, nitko ne staje dok utakmica ne završi