MAXtv Prva liga, 26. kolo, 05.03.2016, 15:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300

Branimir Korać • subota, 05.03.2016.

U jedinom subotnjem susretu 26. kola MAXtv Prve lige u Kranjčevićevoj su se susreli Zagreb i Lokomotiva, a pobjedu su odnijeli Lokosi. Na teškom travnjaku Lokomotiva je slavila s dva gola Fiolića i jednim Marića, a pobjeda je osigurana u zadnjih deset minuta susreta...

Dino Bevab
46'
21
Valentino Stepčić
46'
7
Marko Tešija
54'
Sreten Ćuk

Lokomotiva je stigla do 12. ovosezonske pobjede što je više nego što Zagreb uopće ima osvojenih bodova. U zadnjih deset minuta Lokosi su stigli do tri boda zahvaljujući Ivanu Fioliću i Mirku Mariću koji su postigli posljednja dva pogotka.

Pjesnici tako nastavljaju post, ostaju na samo jednoj pobjedi i u vrlo teškoj situaciji 11 bodova udaljeni od zone ostanka u ligi. U sljedećem kolu gostuju u Splitu kod Hajduka gdje teško mogu računati na pojačavanje bodovnog konta.

Iako se igralo na teškom travnjaku, bilo je osim golova i prilika na obje strane, odigrana je solidna utakmica iz koje su gosti na kraju odnijeli sva tri boda, a s obzirom na broj stvorenih prilika, ne može se reći da je nezasluženo.

Zagreb je prvi zaprijetio i to već u osmoj minuti kada je Matias Šulc iz slobodnog udarca odlično gađao kut, ali Oliver Zelenika sjajno brani.

U 16. minuti Lokomotiva je povela. Kolar je laganim dodirom na 40-ak metara izbacio Bernarda Matića, lopta je došla do Fiolića koji ide sam prema Livakoviću i zabija za vodstvo.

Do kraja prvog poluvremena jedini ozbiljniji udarac bio je onaj Pamića s 25-26 metara koji je otišao malo pokraj gola, na drugoj strani Zagreb je imao dvije lijepe akcije, ali prvi put lopta nije pronašla nikoga u sredini, a drugi put Gabrijel Boban se spetljao i upropastio šansu.

Na početku drugog poluvremena Lokosi su tražili kazneni udarac nakon laganog kontakta i pada Grezde u dvoboju s Kovačićem, no ništa nije suđeno.

U zadnjih 20 minuta igralo se dosta otvoreno na obje strane, a iz takve igre kao pobjednici su izašli gosti. Prvo su dvije sjajne prilike promašajima iz blizine upropastili Andrijašević i Cekici, a zatim u 77. minuti Zagreb dolazi do poravnanja. Prvo je Barišić igrao rukom nakon udarca Strassera, sudac je pokazao samo na korner poslije kojeg Boban zabija s 12-13 metara udarcem iz prve.

Pet minuta su Pjesnici bili u utakmici nakon čega Lokomotiva vraća prednost na svoju stranu. Ponovno je pobjegao Fiolić koji koristi dodavanje Leke, a zatim u sudačkoj nadoknadi na dodavanje Andrijaševića u strijelce se upisao i Marić koji postavlja konačnih 3:1.