MAXtv Prva liga, 26. kolo, 06.03.2016, 15:00 h, Stadion u Maksimiru, gledatelja: 1400

Branimir Korać • nedjelja, 06.03.2016.

Nogometaši Dinama nastavili su seriju utakmica bez poraza i čak 100. put u nizu u Maksimiru u prvenstvu ostali neporaženi. Za jubilarne bodove pobrinuli su se Ante Ćorić i Armin Hodžić...

Dinamo je stigao do nove pobjede i učvrstio je prvu poziciju ispred Rijeke. U Maksimiru je svladao Slaven Belupo s 2:1 i tako došao do 100. uzastopne utakmice na svom travnjaku u MAXtv Prvoj ligi u kojoj je ostao neporažen. Posljednji klub koji je slavio u Maksimiru bila je Rijeka u srpnju 2010. godine.

Protiv Slaven Belupa Dinamo je imao priliku i uvjerljivije slaviti, ali su isto tako i gosti u samoj završnici mogli do iznenađenja i remija, ali Eduardo se lijepom obranom iskupio za veliku pogrešku kod gola gostiju.

Modri su sjajno otvorili utakmicu i već nakon minutu i pol došli su do pogotka. Nakon ubačaja Stojanovića, pucao je Hodžić, vratar Rozman odbio je loptu, ali do Ćorića koji zabija za vodstvo.

Dinamo ipak nije uspio održati vodstvo do kraja prvog dijela. U 33. minuti Slaven Belupo došao je do poravnanja nakon velike pogreške Eduarda koji je ispucavajući loptu pogodio Ozobića, lopta je došla do Križmana koji lakoćom zabija za poravnanje.

U drugi dio Dinamo je ušao bolje, opasno je prijetio preko raspoloženog Ćorića, a u 58. minuti vratio je prednost na svoju stranu. Kombinirali su Musa i Ćorić, na kraju je lopta došla do Hodžića koji vraća Modre u vodstvo.

Uslijedilo je nekoliko pokušaja Dinama za povećanje prednosti, najbliže je bio Taravel koji je pucao glavom, a lopta je završila na vratnici da bi u završnici Savić zaprijetio Eduardu, ali Dinamov vratar brani njegov pokušaj.

Ostalo je 2:1 za Dinamo koji je tako samo učvrstio vodstvo i povećao prednost nad Rijekom koja tek treba odigrati svoju utakmicu.