Petar Jenjić • subota, 05.03.2016.

Momčad Slavena Bilića je velikim preokretom iz 2:0 u 2:3 stigla do treće uzastopne prvenstvene pobjede i barem privremeno došla do petog mjesta ljestvice. Chelsea je na domaćem terenu odigrao neriješeno sa Stokeom dok se Manchester City lako obračunao protiv posljednje Aston Ville.

Everton – West Ham 2:3

U nadasve dramatičnoj i sjajnoj utakmici mogli smo vidjeti sve ono lijepo što nogomet nudi. Momčad Slavena Bilića još jednom je pokazala pobjednički karakter te došla do nove vrlo vrijedne pobjede. No, nije se činilo da će tako biti. Prvo je Romelu Lukaku doveo Everton u vodstvo u 13. minuti. Kevin Mirallas dobija drugi žuti karton u 34. minuti i Everton se našao u teškoj situaciji.

Međutim Bilićev sastav to nije mogao iskoristiti, dapače. U 56. minuti domaći sastav povećava vodstvo, Lukaku je ovaj put bio u ulozi asistenta, a Aaron Lennon je bio strijelac. Nakon što je Anthony Taylor dosudio jedanaesterac za domaće u 70. minuti činilo se kako će bodovi ostati u Liverpoolu. Međutim Lukakuov udarac brani Adrian i održava goste u igri. To dolazi ubrzo na naplatu. Prvo u 78. minuti Antonio zabija glavom na asistenciju Marka Noblea. Na sličan način, s drugoga krila zabili su izjednačujući pogodak. U ulozi asistenta našao se Dimitri Payet, a glavom je poentirao Diafra Sakho.

Potpuni preokret potvrdio je Payet golom u 90. minuti utakmice. Bilićeva momčad se tako barem privremeno vratila na peto mjesto ljestvice.

Chelsea – Stoke 1:1

Gledatelji na Stamford Bridgeu nisu mogli biti pretjerano oduševljeni igrom obiju momčadi ijedne momčadi. Strijelac za domaće bio je Bertrand Traore u 39. minuti. Lijepo je plasirao udarac s ruba šesnaesterca,a vratar gostiju Butland bio je nemoćan.

U 80. minuti pogodak za goste. Mame Diouf prvi stiže na odbijanac i poentira za izjednačenje i povećava niz neporaženosti na četiri uzastopne utakmice.

Machester City – Aston Villa 4:0

Građani nisu imali težak posao protiv posljednje Ville. Od 11. do 24. minute Sergio Aguero imao je tri lijepe prilike. Prva dva udaraca obranio je Brad Guzan, dok je treći prošao pokraj gola. Za pogotka su domaći čekali 48.minutu. Yaya Toure na asistenciju Davida Silve posprema loptu u mrežu. Minutu kasnije Sergio Aguero koristi grešku obrane gostiju i zabija za povećanje vodstva. Isti igrač na novi pogodak morao je čekati do 60. minute. David Silva je opet u ulozi asistenta, a nakon lijepe kombinacije Aguero zabija za 3:0. Šest minuta kasnije Jesus Navas ubacuje loptu u peterac, a tamo je najspretniji bio Raheem Sterling i zabio još jedan pogodak za City.

Aguero je imao priliku za hat-trick, no promašio je jedanaesterac u 73. minuti.

Newcastle – Bournemouth 1:3

Trećim uzastopnim porazom Newcastle si je dodatno otežao šanse za ostanak u Premiershipu. Gosti dolaze u vodstvo u 28. minuti, a loptu je u vlastitu mrežu poslao Steven Taylor. Isti igrač imao je priliku za izjednačenje u 45. minuti, ali njegov udarac prošao je pored gola.

Na novi pogodak gosti su morali čekati do 70. minute, kada Matt Ritchie upošljava Joshuu Kinga koji lijepo zabija za 0:2. Deset minuta kasnije Newcastle smanjuje preko Ayoze Pereza, no više nisu mogli. Do kraja utakmice primili su još jedan pogodak, a strijelac je bio Charlie Daniels u 92. minuti.

Southampton – Sunderland 1:1

Prvo poluvrijeme proteklo je u znaku nekoliko lijepih prigoda, no bez postignutog gola. Dušan Tadić je za domaće lijepo pucao ispod grede, no njegov udarac je Vito Mannone skrenuo u korner. U 32. minuti Jan Kirchhoff nakon centaršuta prima loptu i pogađa desnu stativu. Southampton je imao sreće.

Još jednu veliku priliku imali su u 58. minuti preko Fabija Borinija, ali njegov udarac nakon solo prodora obranio je Forster. Southampton je ušao u probleme u 79. minuti kada Jose Fonte dobija crveni karton. Šest minuta kasnije to dolazi na naplatu. Lamine Kone šalje loptu u šesnaesterac gdje je prima Jermain Defoe i poentira za vodstvo gostiju.

Domaći sastav ipak je uspio izvući bod. Duboko u sudačkoj nadoknadi Tadić odigrava za Virgila van Dijka koji lijepo zabija u rašlje za prvi bod Southamptona nakon dva poraza.

Swansea City – Norwich 1:0

Velška ekipa upisala je vrlo vrijednu pobjedu u osiguranju opstanka. U 1. poluvremenu gostujuća momčad više dominira, no ostaje bez pravih prigoda. Na pogodak se čekalo do 61. minute. Leroy Fer lijepo je uposlio Gylfija Sigurdssona za 1:0 domaćih.

Novu priliku za Swansea imao je Wayne Routlegde, ali njegov udarac obranio je vratar gostiju Ruddy. Vratar gostiju ponovno mora reagirati u 85. minuti, kada strijelac jedinog pogotka Sigurdsson dobro šutira. Do kraja utakmice gosti su imali priliku za izjednačenje, no zicer je promašio Nathan Redmond i ostavio sva tri boda u Walesu.

• cameosis06.03.2016. u 13:50
    bilić je vrhunski trener. problem je samo što je hrvat,jer se u nas redovno pljuju ljudi koji se razumiju u svoj posao. što se pluvanja tiče, tu hrvati mogu osvojiti ligu prvaka.