Monaco 2:2 Reims
Reims

Reims u završnici do važnog boda kod Monaca

Nikola Raič • petak, 11.03.2016.

29. kolo francuskog prvenstva otvorili su Monaco i Reims, a pogotkom u samoj završnici susreta Reims je došao do boda…

U odličnoj utakmici u Monacu vidjeli smo četiri pogotka i podjelu bodova. Domaćinima koji su se davno oprostili od naslova ovaj remi ne donosi puno u borbi za drugo mjestu, a gostima će pak ovaj bod biti od velikog značenja u borbi za ostanak.

Trener Monaca Leonardo Jardim, pobjedom nad Reimsom želi zadržati prednost ispred Lyona:“Svaku utakmicu dajemo sve od sebe kako bismo zadržali prednost na drugom mjestu. Lyon i ostale momčadi koje su iza nas su odlične i svi žele završiti u Top 3, ali imamo šest bodova prednosti koje mislimo zadržati. Ovo je važna utakmica za nas, moramo pobijediti. Reims je vrlo agresivna momčad koja je podigla razinu svoje igre u drugom dijelu sezone. Moramo se čuvati kontri i prekida.“

Vratar Reimsa Carrasso, najavio je utakmicu od strane gostiju:“Monaco ne dominira svaku utakmicu, ali često pobjeđuje. Oni su odlična momčad, koja prima jako malo golova i iskorištava svoje prilike u napadu. Mi nemamo što izgubiti, nitko nam ne daje šanse, ali mislim da možemo ostvariti dobar rezultat.“

Sjajnih 45 minuta gledali smo na Stade Luis II. Monaco je poveo već nakon pet minuta pogotkom Lovea, ali se gosti vraćaju u igru nakon samo šest minuta. Na asistenciju De Previllea za 1:1, zabio je Charbonier.

Nakon uraganskog početka utakmica je otišla u mirnije vode, a gosti su pokazali da nisu u Monaco došli bez šansi. Gledali smo poprilično izjednačenu utakmicu u kojoj se teško moglo prepoznati koja se momčad bori za Ligu prvaka, a koja za ostanak u elitnom društvu.

Ipak, individualna kvaliteta je još jednom presudila te je Love svojim drugim pogotkom doveo domaćine u vodstvo. S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U nastavku gledamo nešto mirniju utakmicu i niz napada domaćina. No, svi su se slomili o hrid zvanu Carrasso na vratima Reimsa. Uslijed nekoliko propuštenih prilika domaćina, Reims je zabio za izjednačenje. 10 minuta prije kraja susreta, strijelac za konačnih 2:2 bio je Diego.

Danijel Subašić branio je svih 90 minuta.