Marseille nastavio nizati remije, Nica u gostima svladala Montpellier

Branimir Korać • subota, 12.03.2016.

Subotnji susreti u Ligue 1 bili su uspješni za momčadi koje se nalaze u ugroženoj zoni pa su tako Toulouse, Ajaccio i Guingamp upisali pobjede...

St. Etienne je nastavio seriju loših rezultata i nakon što je dugo bio u Top 4, novim porazom ostao je na sedmom mjestu na ljestvici i zaostatak bi se mogao dodatno povećati. Poražen je u gostima kod Guingampa koji je bio u zoni ispadanja, no iz nje je izašao pobjedom 2:0. Domaćin je oba pogotka postigao u prvih 25 minuta kada su strijelci bili Jimmy Briand i Sloan Privat.

Još jedan dvoboj momčadi iz donjeg dijela ljestvice protiv kandidata za Europu pripao je nižeplasiranom. Ajaccio je odnio 1:0 pobjedu protiv Caena i to posve zasluženo u susretu u kojem je bio bolji i opasniji protivnik. Pobjedu domaćinu osigurao je Khalid Boutaib pogotkom u 70. minuti.

Serija neporaženosti Montpelliera prekinuta je u susretu protiv Nice koja je u gostima slavila s 2:0 i tako skočila na visoko treće mjesto. U ravnopravnom dvoboju oba pogotka postignuta su u drugom dijelu i to je prvo Valere Germain zabio za 1:0 u 62. minuti, a konačnih 2:0 postavio je Alessane Plea u 76. minuti.

Do gostujuće pobjede došao je i Lille koji je slavio kod Bastije s 2:1. Gosti su tako došli do desete pozicije, preskočili Bastiju i s obzirom na sve bolju formu, mogu se nadati uključenju u borbu za Europu u završnici sezone. Ovdje su vodili s 2:0 golovima Sofianea Boufala i Ibrahima Amadoua, a Bastia je u završnici samo smanjila preko Gaela Danica.

Toulouse je oživio nadu u ostanak s 4:0 pobjedom protiv Bordeauxa koji je dosta pao u formi. Posao domaćina bio je olakšan nakon što je na početku drugog dijela Lamine Sane skrivio kazneni udarac i zaradio isključenje i domaćin je nakon toga visoko slavio. Dva pogotka postigao je Wissam Ben Yedder, a po jedan su dodali Martin Braithwaite i Oscar Trejo.

Olympique Marseille nastavio je nizati remije odigravši 1:1 kod Lorienta. Domaćin je vodio od 34. minute golom Warisa, a bod Marseilleu donio je Isla.