Bayern
Bayern 5:0 Werder Bremen
Werder Bremen

Ivan Detelić • subota, 12.03.2016.

U stotom susretu ove dvije momčadi Bayern je ostvario 11. bundesligašku pobjedu u nizu. Nisu igrači Werdera imali previše šansi na Allianz Areni, Bavarci su se nakon poraza i remija vratili pobjedničkim navikama i došli do velike pobjede čak i bez Lewandowskog u početnom sastavu...

Igrači Pepa Guardiole ostvarili su apsolutnu dominaciju u prvom poluvremenu. Mogli su Bavarci zabiti i puno više od dva pogotka u prvih 45 minuta utakmice. Najviše problema gostujućoj obrani stvarao je na desnoj strani Coman koji je najzaslužniji za oba pogotka u prvom dijelu.

Domaćin je poveo je devetoj minuti utakmice, Coman je ubacio u peterac gdje je loptu u mrežu proslijedio Thiago Alcantara. Igralo se samo na jedna vrata, novi pogodak pao je u 31. minuti kada je Coman još jednom probio desnu stranu, zabio se prema sredini i potom poslužio Müllera koji je zabio snažno pucavši u vratara Wiedwalda od čijih se ruku lopta odbila u mrežu. Do odmora je najizgledniju priliku za novi pogodak propustio iskoristiti Ribery u prvoj minuti nadoknade, kada je nakon ubačaja Alonsa pucao iz blizine glavom preko vrata.

U trećoj minuti nastavka Thiago Alcantara je udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio prečku najavivši nove muke za goste u drugom dijelu. Minutu poslije Bayern je odigrao lijepu akciju koju je udarcem završio Götze, ali samo u vratara.

Novu veliku priliku imao je domaćin u 61. minuti kada se Coman i sam mogao upisati u strijelce, ali je neometan s nekoliko metara pucao u vratara. U 66. minuti Ribery je fenomenalno pogodio loptu iz voleja nakon kornera, Wiedwald je obranio, ali onda je Müller pospremio odbijanac za 3:0. Nijemac je potom svoje mjesto na travnjaku prepustio Lewandowskom.

Kako je rezultatski utakmica bila riješena tako je malo i pao ritam utakmice, Werder se tek u završnici malo probudio i otvorio, ali ubrzo je novi pogodak u gostujuću mrežu zabio Lewandowski u 84. minuti iz kontre. U 89. minuti vratar gostiju spriječio je petardu u svojoj mreži nakon udarca Alabe, ali bio je nemoćan samo minutu kasnije kada je Coman još jednom probio desnu stranu i namjestio drugi pogodak Thiaga Alcantare za konačnih 5:0.