Nikola Raič • subota, 12.03.2016.

26. kolo Bundeslige nastavilo se standardnim subotnjim programom. Pobjede su upisali Köln, Hoffenheim, i Mönchengladbach, a bodove su podijelili Darmstadt i Augsburg te Ingolstadt i Stuttgart…

Darmstadt – Augsburg 2:2

Susret između dvije momčadi s dna ponudio je čvrst nogomet, kakav i priliči situaciji u kojoj se ove dvije momčadi nalaze. Darmstadt već pet utakmica ne zna za pobjedu, dok je Augsburg nakon ispadanja iz Europe upisao dva remija i poraz u domaćem prvenstvu. Danas su gosti do boda došli u posljednjoj minuti. Obje momčadi će žaliti za dva ispuštena boda.

Od samog početka Augsburg je zaigrao bolje, imao kontrolu nad posjedom, ali su do vodstva došli domaćini. U 12. minuti susreta Mario Vrančić zabio je za 1:0. I nakon pogotka Augsburg je zadržao posjed, ali su domaćini bili ti koji su stvarali prigode i prijetili. Do povećanja vodstva stigli su tako u 40. minuti preko Wagnera.

U nastavak bolje ulaze gosti i u 63. minuti zabijaju za smanjenje vodstva. Strijelac je bio Feulner. Potpuno zasluženo do izjednačenja je Augsburg došao u 89. minuti. Kazneni udarac je u pogodak pretvorio Finnbogason i osigurao svojoj momčadi bod.

Hannover – 1. FC Köln 0:2

Hannover je čini se od iduće sezone drugoligaš, gosti su tu situaciju iskoristili i pobjedom napravili veliki korak prema sredini tablice.

Iako smo gledali poprilično izjednačeno prvo poluvrijeme, gosti su ipak otišli na odmor s prednošću. U 40. minuti Risse je sjajno poslužio Bittencourta kojemu nije bilo teško pospremiti loptu u praznu mrežu za 0:1.

Nastavak prolazi u istom ritmu, samo je ovaj puta gostima trebalo puno manje da zabiju pogodak. Ponovno je strijelac Bittencourt koji u 61. minuti potvrđuje pobjedu Kölna za važna tri boda.

Hoffenheim – Wolfsburg 1:0

Nakon smjene trenera domaćini su zaigrali nešto bolji nogomet i zaživjela je nada u ostanak u elitnom društvu. Gostovanje umornog Wolfsburga domaćini su iskoristili i upisali tri važna boda u borbi za ostanak.

Poveli su domaćini već nakon tri minute igre, a strijelac je bio Andrej Kramarić. Volland je odlično „gurnuo“ Kramarića u priliku, a on se sjajno namjestio na udarac i neobranjivo pogodio suprotni kut Wolfsburgove mreže.

Nakon pogotka, Wolfsburg je bio puno bolja momčad na terenu, ali nisu uspjeli doći do izjednačenja, a najbolju prigodu propustio je Caligiuri u 31. minuti susreta.

Hoffenheim je mogao utakmicu riješiti u 57. minuti susreta kada su nagrađeni kaznenim udarcem. No, Volland nije iskoristio priliku s „bijele točke“. Do kraja susreta mogli su gosti doći do izjednačenja, ali je odličan na vratima domaćina bio Baumann koji je sačuvao svoju mrežu netaknutom.

Junak današnjeg dvoboja, Andrej Kramarić, odigrao je 77 minuta.

Ingolstadt – Stuttgart 3:3

Takozvani derbi sredine ljestvice gledalo smo u Ingolstadtu. U sjajnoj utakmici, na kraju su gosti u posljednjih 10 minuta nadoknadili dva pogotka zaostatka i odlaze kući s bodom.

Počelo je vatreno. Nakon samo 10 minuta vidjeli smo po pogodak u svakoj mreži. Poveli su domaćini preko Hartmanna u četvrtoj minuti susreta, a gosti su izjednačili samo pet minuta kasnije. Strijelac je bio Kostić na asistenciju Insue.

Nakon uraganskog početka utakmica je otišla u mirnije vode. Domaćin je bio opasniji, ali se na odmor otišlo s „početnih“ 1:1.

U nastavku ponovno gledamo odličan početak, ali ovoga puta samo u režiji domaćina. Dva brza pogotka nakon 15-ak minuta igra bila su dovoljna za veliko vodstvo. Prvo je zabio Leckie u 56. minuti, a samo pet minuta kasnije Lazcano zabija za 3:1.

Zato gledamo uraganski završetak u režiji gostiju. Stuttgart se nije predao niti nakon gubitka od dva razlike. U 79. minuti Rupp zabija za 3:2, a za veliko izjednačenje zabija Didavi, pet minuta prije kraja iz kaznenog udarca.

Mönchengladbach – Frankfurt 3:0

Nakon katastrofalnog ulaska u sezonu i smjene trenera, domaćin je ponovno u borbi za Ligu prvaka. Idealan protivnik za nova tri boda bio je Frankfurt koji je u posljednjih sedam utakmica bez pobjede. U konačnici je slavila Borussija i napravila još jedan korak prema plasmanu među četiri najbolje momčadi ove sezone.

Prvih 45 minuta proteklo je u potpunoj dominaciji domaćina. Gosti nisu ozbiljnije prešli centar, a ne ugrozili vrata domaćina. Zato je s druge strane bilo vatreno, ali gosti ipak odlaze samo s jednim pogotkom u mreži na odmor. Strijelac je bio Stindl u 36. minuti susreta.

U nastavku domaćinu je trebalo samo osam minuta da poveća vodstvo i riješi utakmicu. Strijelac je bio Raffael, koji je iskoristio katastrofalnu pogrešku gostujućeg vratara i zabio s preko 30 metara u praznu mrežu.

Ni nakon drugog pogotka Borussija nije stala, već su nizali prilike pred vratima Frankfurta, a najizgledniju propustio je Stindl u 70. minuti. No, zato je Dahoud bio nemilosrdan devet minuta kasnije i zabija za konačnih 3:0.

• cameosis13.03.2016. u 14:00
    hradecky je imao kiks-dan, inače odličan vratar koji je često spašavao momčad. eintracht trenutno u očajnoj formi, istina. iduće dvije utakmice će odrediti daljni smjer.
    cameosis
  • Veni vidi vici13.03.2016. u 11:29
    koje smiješna 3 gole je Eintracht primio, koja konfuzna obrana, golman im se sudara sa suigračima u obrani, Niko se samo hvatao za glavu, oni ako ostranu u ligi bit će veliko čudo