Nikola Raič • nedjelja, 13.03.2016.

29. kolo Serie A nastavljeno je zanimljivim popodnevnim rasporedom. Roma je slavila u Udinama, Fiorentina prosula dva boda protiv Verone, a Carpi došao do važne pobjede protiv Frosinonea u samoj završnici…

Carpi – Frosinone 2:1

Dojučerašnji derbi Serie B prerastao je u derbi začelja Serie A. Domaćin je u teškoj situaciji dočekao goste, bez pobjede su već osam utakmica, a gosti im bježe čak četiri boda. Danas je Carpi u posljednjim minutama došao do pobjede i primaknuo se Frosinoneu na samo bod zaostatka.

Iako su gosti odigrali dobar prvi dio, na odmor se otišlo s minimalnom prednošću domaćina. Strijelac za vodstvo Carpija bio je Bianco u 27. minuti na asistenciju Lolla. Nakon tog pogotka mogao je Frosinone brzo izjednačiti, ali je udarac Frare odlično obranio Belec.

U nastavku je dobra igra gostiju došla na naplatu. U 72. minuti Dionisi zabija za izjednačenje. Nakon izjednačujućeg pogotka igra se primirila i činilo se da će utakmica završiti bez pobjednika. Ipak, u posljednjoj minuti Carpi je dobio kazneni udarac, koji u tri boda pretvara Jonathan de Guzman.

Fiorentina – Verona 1:1

Fiorentina je od borbe za prvaka ostala na grčevitoj borbi za Ligu prvaka. Danas im je u goste došla Verona, koja se pomirila sa seobom u drugu ligu, ali unatoč tome otkinula je dva velika boda domaćinima.

Od samog početka susreta Fiorentina je napala Veronu i nizala prigode. No, odolijevali su gosti sve do same završnice prvog dijela. Tek u 40. minuti susreta, domaćini su poveli. Nakon odlične asistencije Tella strijelac za 1:0 bio je Mauro Zarate. S tim rezultatom se otišlo i na odmor.

U nastavku je Verona zaigrala jako dobro. U potpunosti su nadigrali domaćine koji su olako shvatili svoje minimalno vodstvo i domaćine koji su na rubu ispadanja. Takav pristup obio im se o glavu u 86. minuti kada Pisano zabija za 1:1 i otkida Fiorentini dva važna boda u borbi za Ligu prvaka.

Ante Rebić je odigrao cijeli susret u redovima Verone, a Nikola Kalinić je ušao u igru u 75. minuti susreta.

Genoa – Torino 3:2

Genoa i Torino su u današnjem dvoboju tražili osiguranje od zone ispadanja i bijeg prema sredini ljestvice. Genoa je sjajnim preokretom produžila svoju seriju neporaženosti na svom stadionu na šest utakmica.

Fantastičnu predstavu vidjeli smo u Genoi. Gosti su uraganski krenuli u susret i već nakon 15 minuta bilo je 0:2. Domaćinima je zapaprio Immobile s dva pogotka.

Ipak, zaostatak od dva pogotka nije pokolebao domaćine, a Immobileu je odgovorio Cerci s također dva pogotka. Jedina razlika jest što je Cerci dva puta bio siguran s „bijele točke“ te se na odmor odlazi s 2:2.

U nastavku Rigoni zabija za potpuni preokret domaćina i vodstvo 3:2.

Udinese – Roma 1:2

S jednom pobjedom u posljednjih 10 susreta, Udinese se našao u nezavidnoj poziciji borbe za ostanak. U najgorem mogućem trenutku u goste im je došla „ranjena Vučica“, koja je došla vidati rane nakon ispadanja iz Lige prvaka. Uz to, Roma je u domaćem prvenstvu u sjajnoj formi te je upisala sedam uzastopnih pobjeda. Danas su nastavljena oba niza, Roma je slavila s 2:1.

Rimljani su došli zaliječiti rane i u tome su i uspjeli. Puno bolji su bili gosti od samog početka susreta te su na odmor otišli samo s minimalnom prednošću. Strijelac za vodstvo Rome bio je Edin Džeko u 15. minuti susreta na asistenciju Salaha.

U nastavku su gosti nastavili s boljom igrom i napadima na vrata domaćina. Jedan takav napad iskoristili su Pjanić i Florenzi. Prvi je lijepo asistirao, a drugi završio za 0:2 i rješenje utakmice. Počasni pogodak za domaćine zabio je Fernandes pet minuta prije kraja susreta.

Stipe Perica i Andrija Balić nisu ulazili u igru.