Juventus
Juventus 1:0 Sassuolo
Sassuolo

Nikola Raič • petak, 11.03.2016.

29. kolo na „Čizmi“ otvorili su Juventus i Sassuolo. „Stara dama“ upisala je novu pobjedu i sada imaju šest bodova prednosti ispred Napolija…

Juventus je zadnju utakmicu u Serie A izgubio 28. listopada 2015. godine i to baš protiv večerašnjih gostiju. Od tada je Juventus u 18 utakmica upisao samo jedan remi i izbio na vrh ljestvice. Večeras su računi došli na naplatu, a za osvetu se pobrinuo Dybala koji je svojim pogotkom osigurao pobjedu Juventusu.

Trener domaćina Allegri je najavio važno Juventusovu sezonu:“Idućih 10 dana ključno je za našu sezonu. Susreti sa Sassuolom i Torinom odredit će smjer u prvenstvu. Gosti su odlična momčad, nadomak su Europe, pobijedili su velike klubove ove sezone i očekuje nas težak zadatak. Ne smijemo misliti o Bayernu, to možemo tek od subote ujutro. Naš cilj je peti uzastopni naslov i to bi bilo fenomenalno postignuće.“

Zanimljivost uoči večerašnjeg dvoboja je i Buffonov lov na rekord. Juventusov vratar je bez primljenog pogotka devet susreta (836 minuta), a ako večeras sačuva svoju mrežu netaknutom doći će nadomak rekordera Rossija koji je 929 minuta bio bez primljenog pogotka.

Odlično je Buffon krenuo po rekord, prvih 45 minuta je odradio bez greške. Doduše, puno više posla imao je njegov kolega na vratima Sassuola. Već u prvoj minuti zaprijetio je Dybala, ali je Consigli odlično reagirao. Vratar Sassuola istaknuo se i u 18. minuti kada je obranio pokušaj glavom Alex Sandra.

Unatoč sjajnom ulasku u utakmicu, ni Consigli nije imao šanse u 36. minuti. Dybala je prihvatio dodavanje Cuadrada i prekrasnim udarcem pogodio mrežu za vodstvo Juventusa. Sjajna je bila cijela akcija Cuadrada i Dybale koji su kroz nekoliko dodavanja i driblinga prošli cijelu polovinu igrališta. Ostatak poluvremena protekao je bez većih uzbuđenja te se na odmor otišlo s prednošću Juventusa od 1:0.

U nastavku Juventus uspješno kontrolira utakmicu, gosti ne uspijevaju zaprijetiti vratima Buffona niti jednom. S druge strane ponovno je ozbiljno prijetio Alex Sandro, ali je Consigli upisao još jednu obranu.

u 75. minuti konačno je i Buffon morao „zaraditi svoju plaću“. Pucao je Sansone, ali je odlično njegov udarac obranio Buffon. Samo dvije minute kasnije, na drugoj strani pokušao je Pogba, no vratar gostiju još jednom je na mjestu.

U samoj završnici vidjeli smo po još jednu prigodu sa svake strane. Prvo je Morata pokušao, ali je Consigli upisao tko zna koju obranu. Tri minute prije kraja, na drugoj strani ponovno je pucao Sansone, ali je Buffon još jednom sjajno reagirao i sačuvao svoju mrežu netaknutom i 10. utakmicu zaredom. Buffonu do rekorda nedostaju još samo četiri minute, a to će vjerojatno ostvariti protiv gradskih rivala u idućem kolu.

Mario Mandžukić igru je napustio u 89. minuti susreta.

• Veni vidi vici12.03.2016. u 13:19
    jedino što će do kraja sezone u serie A biti zanimljivo tko će bit treći i uz Juve i Napoli ići u ligu prvaka