Mihaela Bradovski • subota, 02.04.2016.

Pet dvoboja njemačke Bundeslige odigrana su u subotnjem poslijepodnevnom terminu. Bayern je stigao do tri boda u Münchenu protiv Eintrachta iz Frankfurta, a Ivo Iličević pomogao je HSV-u da upiše gostujuću pobjedu kod Hannovera...

Mainz - Augsburg 4:2

Mainz je uzeo tri vrijedna boda u borbi za Europu slaveći na Coface Areni protiv Augsburga s 4:2. Augsburgu su bili neophodni bodovi u borbi za opstanak u ligi, međutim domaćin je ipak bio bolji.

U otvorenom dvoboju već u prvih 24 minute viđena su tri pogotka. Augsburg je poveo već u devetoj minuti nakon što domaća obrana nije najbolje reagirala, Brazilac Caiuby ostao je sam na lijevoj strani i iskosa zabio za vodstvo.

Nije se dugo čekalo na preokret. Prvo je u 13. minuti Clemens nakon lijepe akcije izjednačio, a onda je u 24. De Blasis zabio za 2:1 poslije katastrofalne pogreške Honga koji se spetljao i izgubio loptu na svojoj polovici.

U završnici prvo dijela gosti su uspjeli doći do poravnanja pogotkom Kooa Ja-Cheola, ali u drugom dijelu domaćin je otišao do pobjede. Prvo je De Blasis lijepim udarcem glavom u 53. minuti zabio za 3:2, a pobjedu Mainza potvrdio je Clemens u 76. minuti nakon uspješnog kontranapada.

Darmstadt - Stuttgart 2:2

Majstor za remije Darmstadt stigao je do 11. remija u ovoj sezoni nakon što je odigrao 2:2 protiv Stuttgarta. Razlika između susjeda na ljestvici tako je ostala četiri boda.

Stuttgart je gubio do završnice prvog poluvremena kada je uspio napraviti preokret, ali domaćin je u ranoj fazi drugog dijela došao do poravnanja i pogodaka više nije bilo.

U 26. minuti Darmstadt je poveo pogotkom Wagnera i držao je tu prednost sve do sudačke nadoknade. Tamo prvo Gentner poravnava na 1:1, a onda Rupp radi preokret za prednost Stuttgarta na odmoru.

Ipak već u 51. minuti Darmstadt dolazi do drugog pogotka, strijelac je bio Niemeyer koji se najbolje snašao u gužvi pred gostujućim golom.

Bayern - Eintracht Frankfurt 1:0

Niko Kovač po prvi put vodio je jednu momčad protiv svojeg bivšeg kluba Bayerna i s Eintrachtom iz Frankfurta upisao je ipak očekivani poraz 1:0.

Realizacija Bavaraca u ovom susretu nije bila na razini, vratar gostiju Hradecky dosta toga je obranio, a utakmicu je odlučio jedan pogodak.

On je postignut u 20. minuti, a strijelac je bio Franck Ribery nakon odlične solo akcije Götzea škaricama s ruba kaznenog prostora.

Bayern je i u nastavku susreta bio nadmoćan i stvarao je prilike, ali nije ovo bio dan njegovih napadača.

Hannover - HSV 0:3

HSV je stigao do uvjerljive pobjede u gostima kod Hannovera slaveći s 3:0. S ova tri boda HSV se dodatno udaljio od opasne zone i smjestio se u sredinu ljestvice.

Sva tri pogotka postignuta su u drugom poluvremenu i to u zadnjih pola sata susreta.

Cleber je načeo mrežu domaćina u 61. minuti, a nakon toga Ivo Iličević i Nicolai Müller dovršavaju posao.

Ingolstadt - Schalke 3:0

Visok poraz upisao je Schalke na gostovanju kod Ingolstadta koji je tako prekinuo seriju utakmica bez pobjede. Domaćin je slavio s visokih 3:0.

U 29. minuti Ingolstadt je poveo preko Hartmanna iz kaznenog udarca, a drugi pogodak u sudačkoj nadoknadi prvog dijela postigao je Hinterseer.

U drugom dijelu Lezcano je postavio konačnih 3:0.