Ivan Detelić • nedjelja, 03.04.2016.

U posljednje dvije utakmice 28. kola Bundeslige Borussia Mönchengladbach je do nogu potukla trećeplasiranu Herthu dok je Hoffenheim uz veliki doprinos Andreja Kramarić odigrao neodlučeno protiv Kölna...

Borussia Mönchengladbach - Hertha Berlin 5:0

Svojevrsni derbi kola igrače su četvrta i treća momčad ljestvice, međutim Hertha igra vrlo promjenjivo i u ovoj utakmici petarda u mreži ovoga puta rezultat je raspada sistema nakon sat vremena igre.

Domaćin je poveo u 14. minuti preko Thorgana Hazarda. Utakmica nije obilovala prilikama, gosti su se tražili po terenu i nisu uspjeli ozbiljnije zaprijetiti vrataru Sommeru u prvom dijelu. Ulaskom u drugi dio Hertha je preuzela nešto više rizika, ali domaćin je iskoristio više prostora prema naprijed i bio bliži povećanju vodstva nego gosti izjednačenju. U 60. minuti Borussija je povećala vodstvo, a strijelac je bio Andre Hahn. Hertha se raspala tako da je domaćin do kraja utakmice još tri puta poentirao. Patrick Herrmann povisio je na 3:0 u 76. minuti dok su visoku pobjedu donijeli Hazard svojim drugim pogotkom u 80. minuti te Ibrahima Traore u 85. minuti utakmice.

Hoffenheim - FC Köln 1:1

Vrlo čvrstu i ponekad grubu utakmicu odigrale su momčadi koje bježe za nekoliko bodova pratiocima iz zone ispadanja. Domaćin je s našim Andrejem Kramarićem u prvom sastavu bio bolja momčad u prvom dijelu, ali bez konkretnog učinka. S druge strane nekoliko dobrih prilika nakon prilika poslije polukontri i kontri propustio je Modeste

Drugi dio započeo je u istom tonu, domaćin je dominirao u posjedu, a gosti su prijetili iz kontri. U 69. minuti njemački reprezentativni lijevi bek u redovima gostiju Jonas Hector je prošao po lijevoj strani i na desetak metara poslužio Simona Zollera koji dovodi Köln u vodstvo. Pritiskao je Hoffenheim potom još i više i kada se činilo da će domaćin upisati poraz, u prvoj minuti sudačke nadoknade ukazao se Kramarić. Povremeni hrvatski reprezentativac uzeo je loptu na centru, sjurio se po lijevoj strani, prošao dva igrača, a potom iskosa ušao u kazneni prostor i okrenuo dodatna dva braniča te uputio udarac koji je gostujući vratar Timo Horn odbio do Kevina Vollanda koji je popratio akciju i loptu pospremio u mrežu za vrlo vrijedan bod.