Primera, 31. kolo, 02.04.2016, 20:30 h, Camp Nou
Karim Benzema 62'
Cristiano Ronaldo 85'
Real Madrid

Branimir Korać • subota, 02.04.2016.

Madridski Real stigao je do pobjede u El Clasicu slaveći na Camp Nouu s 2:1. Iako je od 83. minute igrao bez isključenog Sergija Ramosa, Real Madrid uzeo je sva tri boda zahvaljujući pogotku Cristiana Ronalda dvije minute kasnije...

Arda Turan
74'

Jese
78'
18
Lucas
90'
Zinedine Zidane

Madriđani ove sezone vrlo vjerojatno neće do naslova prvaka Španjolske, ali Zinedine Zidane moći će se pohvaliti nečim što brojni veliki treneri prije njega nisu uspjeli napraviti. Svladao je Barcelonu na Camp Nouu i tako ostavio Real Madrid na bod zaostatka za drugoplasiranim Atleticom.

Barcelona je ovaj susret posvetila sjećanju na Johanna Cruyffa, željela je pobjedu za nastavak niza utakmica bez poraza, ali odigrala je loše u posljednjih pola sata i nije uspjela slaviti. Pobjeda Real Madrida je zaslužena, gosti su odigrali kvalitetnu utakmicu i za to su na kraju nagrađeni.

U prvom poluvremenu Barcelona je imala dosta više loptu u svojim nogama, no zabilježene su tek dvije velike prilike u tih 45 minuta, na svakoj strani po jedna.

Prvo je Luis Suarez propustio realizirati čisti zicer nakon dodavanja Neymara, bio je potpuno sam na petercu, ali lopta je išla malo iza njega i nije ju dobro zahvatio.

Na drugoj strani promašajem se istaknuo Karim Benzema koji je u završnici prvog poluvremena upropastio odličan ubačaj na 12 metara, pucao je posve neometan iz voleja, ali na vrh tribina.

Nakon deset minuta igre u drugom dijelu, Barcelona je povela. Vodstvu je prethodila fantastična obrana Keylora Navasa nakon udarca Messija, odbio ju je u korner, a od tamo je ubacio Ivan Rakitić, savršeno za Gerarda Piquea koji glavom zabija za 1:0.

Nije tu Real Madrid pao već se brzo vratio u utakmicu. U 62. minuti Marcelo je povukao kroz sredinu, pronašao na desnoj strani Kroosa koji ubacuje za Benzemu, a ovaj put francuski napadač ne griješi već zakucava loptu u mrežu.

Taj pogodak nije dobro djelovao na igrače Barcelone koji nisu u nastavku susreta uspjeli doći do novog gola. S druge strane Madriđani su se podignuli i bili vrlo opasni iz kontranapada.

U 80. minuti Gareth Bale poslao je loptu u mrežu, ali pogodak nije priznat zbog prekršaja nad Albom da bi tri minute kasnije Sergio Ramos opravdano zaradio drugi žuti karton i ostavio svoju momčad s igračem manje.

Međutim unatoč brojčanom deficitu gosti su stigli do pogotka za pobjedu. Bale je odlično ubacio na drugu vratnicu za Ronalda koji prsim spušta loptu i zatim pogađa iz blizine za pobjedu.

Veliki pad i nesigurnost u obrani u drugom poluvremenu stajali su skupo Barcelonu u ovom susretu i Madriđani zasluženo slave. Luka Modrić odigrao je solidno svih 90 minuta dok je Rakitića u 74. minuti zamijenio Arda Turan.

• qvestor04.04.2016. u 13:20
    ne bih se složio da nije bilo naboja, pa Ramos je dobio drugi crvenipo meni Barca se previše ispromašivala da jeSuarez zabio na početku imali bi sigurno bod, ovako najviše može biti zadovoljan Atletico
    qvestor
  • Obrisan korisnik03.04.2016. u 21:55
    dobae el classico
  • Obrisan korisnik03.04.2016. u 13:24
    real pobjedio zato sto je barcelona imala 10 bodova prednosti na tablici pa se cuvala za atletico ovaj tjedan u lp. ovo je valjda prvi put otkad su skupa u barci da nitko od napadackog trojca msn nije nista odigrao. prvi put nakon dugo vremena nije se ni osjetio nekakav poseban naboj el clasica bas... [više na forumu]
  • vjesu03.04.2016. u 00:20
    Casemiro je stvarno bio vrlo dobar. Ali po meni je opet Luka bio odlucujuci covjek za Real. Od pocetka je pokazao zube i znanje da vodi ovu ekipu. Svaka cast, bolji su bili. Barcelona je jako pala nakon 60 minuta.