Petar Jenjić • nedjelja, 03.04.2016.

U bogatom nedjeljnom program španjolske Primere odigrana su prva dva susreta. Athletic Bilbao je odigrao 1:1 s Granadom, a istim rezultatom završio je i susret Malage i Espanyola. Pogodak za Malagu postigao je Duje Čop iz jedanaesterca.

Athletic Bilbao – Granada 1:1

U 5. minuti Sabin Marino morao je napustiti je igru, a zamijenio ga je Lekue. Isti igrač postigao je pogodak u 28. minuti nakon lijepe solo akcije. Andres Fernandez nije mogao ništa napraviti. Osam minuta kasnije Lekue je ponovno u prilici međutim njegov udarac s ruba kaznenog prostora otišao je malo pokraj gola. Sjajnu priliku za povećanje vodstva Bilbao je imao krajem poluvremena iz jedanaesterca, ali Aritz Aduriz je pogodio stativu.

U 63. minuti Xabier Etxeita je postigao pogodak međutim bio je poništen zbog zaleđa. Uskoro je stigla kazna od Granade. Adalberto Penaranda završio je akciju svoje momčadi udarcem u donji desni kut i matirao Gorka Iraizoza. Šest minuta kasnije Inaki Williams bio je u dobroj prilici za Bilbao međutim pogodio je stativu.

Do kraja utakmice prilika više nije bilo.

Malaga – Espanyol 1:1

Istim rezultatom završio je i ovaj susret, a ono najzanimljivije dogodilo se u prvom poluvremenu. Poveli su gosti u 11. minuti, kada Marco Asensio izvodi korner, a najviši u skoku je Pape Diop i matirao vratara Malage. Prvu priliku za domaći sastav imao je Duje Čop u 32. minuti, ali je njegov udarac glavom završio pokraj gola.

Do izjednačenja Malaga je stigla u sudačkoj nadoknadi. Duje Čop bio je siguran s 11 metara i zabio za izjednačenje. Do kraja susreta nekih većih prilika više nije bilo i momčadi su zasluženo podijelile bodove. Čop je izašao iz igre u 82. minuti.