Ivan Detelić • nedjelja, 03.04.2016.

U utakmicama 31. kola Serie A dobili smo odgovor na pitanje tko je glavni u Rimu, Milan je posustao u borbi za Europu, a Napoli u utrci za naslov za Juventusom...

Udinese - SSC Napoli 3:1

Porazom je Napoli širom otvorio vrata Juventusu da bez pritiska dođe do naslova prvaka. Napolitanci su upisali tek četvrti poraz u sezoni, ali trenutno je Juventus velikih šest bodova ispred.

U 13. minuti Koulibaly je srušio domaćeg igrača Agyemang-Badua u kaznenom prostoru, a udarac s bijele točke u pogodak je pretvorio Fernandes s dosta sreće, jer je gostujući vratar Gabriel bio na lopti. Napoli je izjednačio u 24. minuti pogotkom Higuaina. Samo tri minute kasnije novi jedanaesterac za domaće, ali ovoga puta Fernandes ga nije uspio realizirati za novo vodstvo. Ipak, isti igrač se iskupio pred sami odlazak na odmor kada je škaricama s 15-ak metara sjajno pogodio u nebranjenu mrežu, jer je Gabriel izašao s vrata pokušavajući ispraviti svoju grešku prilikom primanja vraćene lopte.

Utakmicu je u 57. minuti riješio Cyril Thereau pogotkom nogom iz blizine nakon lijepog ubačaja s desne strane. Do kraja susreta igrači Napolija su pokazali dosta nervoze, tako da je Higuain zaradio drugi žuti karton u 76. minuti. Iako su gosti i prije i poslije isključenja dominirali nisu uspijevali ozbiljnije ugroziti vodstvo i pobjedu domaćina.

Lazio - Roma 1:4

Rimski derbi pripao je Romi koja je visokom pobjedom pokazala da je glavna u gradu. Rezultat je na kraju možda i prestrog prema Laziju, jer odnos snaga na terenu bio je podjednak do zadnjih 10-ak minuta susreta.

Povela je Roma u 13. minuti kada je Digne proigrao El Shaarawyja koji je glavom matirao Marchettija na domaćim vratima. Lazio je imao vrlo dobra razdoblja igre, ali bez konkretne završnice.

U drugom dijelu za domaće je na teren ušao i Klose, ali potom je u 65. minuti Roma povećala vodstvo, Perotti je s 20-ak metara pogodio vratnicu, a Džeko je pospremio odbijanac. Nije se Lazio predavao i u 75. minuti rezultat je bio 1:2, a strijelac Parolo je popratio akciju u kojoj je upravo Klose u skoku bio viši od Szczesnya. Ipak, pitanje pobjednika riješio je Florenzi u 83. minuti, a konačan rezultat postavio je Perotti u 87. minuti utakmice.

Ostale utakmice

Chievo - Palermo 3:1

Veronska momčad je pobjedom ostala na sredini ljestvice, dok je Palermo i dalje u zoni ispadanja. Domaći su nakon izjednačenog prvog poluvremena do pobjede došli u drugom. Za vodstvo Chieva već u osmoj minuti strijelac je bio Cacciatore , dok je strijelac izjednačenje Palerma u 28. minuti bio bivši talijanski reprezentativac Gilardino. Vrata pobjede za domaćina otvorio je Nicola Rigoni u 53. minuti, a potvrdu pobjede i konačan rezultat postavio je Valter Birsa pogotkom u 74. minuti utakmice.

Fiorentina - Sampdoria 1:1

Momčad naših reprezentativaca Milana Badelja i Nikole Kalinića prosula je bodove na domaćem terenu. Gosti su igrači dosta grubo i s puno prekršaja na što Viole nisu imale odgovor. Badelj je zamijenjen na poluvremenu, vjerojatno zbog lakše ozljede dok Kalinić nije konkurirao za sastav. Fiorentina je povela u 24. minuti preko Josipa Iličića, Slovenac koji ove sezone briljira odigrao je dupli pas s Borja Valerom i mirno pogodio. Sampdoria je izjednačila u 34. minuti preko Ricardo Alvarez što se pokazalo kao konačni rezultat utakmice. Domaći su u drugom poluvremenu dominirali i stvari više prilika, a posebno nakon što je u 72. minuti gostujući igrač Joaquin Correa zaradio drugi žuti karton. Bod Sampdoriji spašavao je Viviano sjajnim intervencijama u posljednjih 15-ak minuta utakmice.

Genoa - Frosinone 4:0

Lagana pobjeda Genoe nad fenjerašem donijela je momčadi Gian Piera Gasperinija deseto mjesto i sredinu tablice iako predvode momčadi koje još čeka borba za opstanak do kraja sezone. Vodstvo je došlo tek u 43. minuti, strijelac je bio Suso. Isti igrač udvostručio je vodstvo u 59. minuti. Luca Rigoni je zabio za 3:0 u 72. minuti prije nego li je u 76. minuti Suso zabio svoj treći pogodak na utakmici.

Atalanta - AC Milan 2:1

Neočekivani poraz Milana od Atalante znači da će momčad Siniše Mihajlovića morati imati dosta sreće do kraja kako bi izborila europski nastup sljedeće sezone. Nije loše počelo za Milan, u petoj minuti Luiz Adriano je realizirao udarac s bijele točke, ali Milan u ostatku utakmice nije bio uvjerljiv što su domaći znali iskoristiti. Za izjednačenje minutu prije odmora zaslužan je bio Mauricio Pinilla, a potpuni preokret dogodio se u drugom poluvremenu kada je pobjedu Atalanti donio Alejandro Daro Gomez pogotkom u 62. minuti utakmice.