MAXtv Prva liga, 29. kolo, 03.04.2016, 15:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Križarić, Jerko Crnčić, Borut Križarić
3:0(1:0) Osijek
Osijek

Dinamo glatko slavio protiv Osječana i ponovno pobjegao Rijeci

Branimir Korać • nedjelja, 03.04.2016.

Prednost Dinama nad Rijekom narasla je nakon 29. kola na četiri boda. Riječani su kiksali u Koprivnici gdje su odigrali bez pogodaka dok je Dinamo svladao Osijek s 3:0...

25 minuta Osječani su u Maksimiru izgledali vrlo dobro, bili potpuno ravnopravan protivnik, ali nisu uspjeli zadržati tu razinu igre. Dinamo je u posljednjih 20 minuta prvog dijela pojačao ritam, stigao do vodstva i u nastavku susreta bez problema otišao do pobjede.

Zoran Zekić dobro je pripremio svoju momčad za ovo gostovanje, nisu se Osječani kao neki zabunkerirali već su pokušali igrati i to im se moglo isplatiti. Trener gostiju već u četvrtoj minuti morao je izvaditi s travnjaka Antonija Peroševića zbog ozljede, ušao je Matas, ali to nije posebno utjecalo na nastup Osijeka.

Izlazili su Osječani dosta visoko i pokušavali napraviti pritisak na obranu Modrih, imali su nekoliko pokušaja prema Eduardu, ali u tim udarcima nije bilo preciznosti.

Nakon dobrog udarca Kneževića s 30 metara koji je otišao malo pokraj gola, Dinamo se trgnuo i zaigrao bolje.

U 36. minuti domaćin je stigao do vodstva. Machado je izveo slobodni udarac s desne strane, u kaznenom prostoru najbolje se snašao Taravel i glavom poslao loptu u mrežu za vodstvo.

Osijek je odigrao dosta loše završnicu prvog dijela, velike prilike nizali su Fernandes, Taravel, a u 43. minuti dosuđen je i kazneni udarac za Modre. Prilikom izvođenja prekida, Škorić je bespotrebno srušio Taravela koji mu je bježao na skok, Križarić je potpuno zasluženo pokazao na 11 metara, ali Malenica odlično čita udarac Fernandesa i hvata mu loptu.

U drugom dijelu nastavilo se Dinamovom dominacijom, ali i promašajima. Sve do 65. minute kada krasnu akciju Stojanovića i Fernandesa, Angelo Henriquez pretvara u pogodak.

U završnici utakmice Junior Fernandes napokon je došao do pogotka i tako okrunio dobar nastup. Asistirao mu je Gojak, a Čileanac je bez problema poslao loptu u mrežu.

Na kraju zaslužena pobjeda Modrih koji su najvećim dijelom susreta bili bolji protivnik i tako su pobjedom najavili uzvratni dvoboj Kupa protiv Hajduka koji je na rasporedu u srijedu.