MAXtv Prva liga, 29. kolo, 01.04.2016, 18:00 h, Stadion u Kranjčevićevoj, gledatelja: 300

Niko Rukavina • petak, 01.04.2016.

Nogometaši Zagreba i Intera odigrali su utakmicu bez pogodaka u Kranjčevićevoj. Iako na dvoboju nije bilo pogodaka, nastavak je bio vrlo aktivan, s nekoliko velikih prigoda s obje strane, a sudac utakmice na kraju je podijelio i tri crvena kartona.

Dino Bevab
61'
11
Anto Gudelj
61'
24
Mario Ćubel
72'
Ivan Blažević
46'
31
Matheus Cassini De Paula
78'
7
Josip Šoljić
86'
Samir Toplak

Inter je kroz 90 minuta stvorio više matnih prigoda i bio bliže pobjedi, no na kraju nisu uspjeli svladati fenjeraša koji je također nekoliko puta opasno zaprijetio. Inter je ovim remijem učvrstio svoju poziciju na sredini tablice, a Zagreb je prekinuo seriju od četiri uzastopna poraza.

Utakmica je otvorena vrlo dobro te su obje ekipe u uvodnih 15 minuta imale po jednu kapitalnu šansu. U 4. minuti prvi topnik natjecanja Ilija Nesterovski pobjegao je Zagrebovoj obrani, ali mu je udarac u posljednji trenutak blokirao branič Zagreba i odbio loptu u korner.

U 14. minuti na suprotnoj strani Alen Jurilj izbio je sam pred Ivana Čovića, zaobišao ga, ali mu je loptu s crte izbio Ivan Čeliković. Do kraja poluvremena Inter je djelovao opasnije, no, izuzev nekoliko pokušaja s obje strane, nisu zabilježene velike prigode.

Nastavak utakmice u Kranjčevićevoj bio je puno aktivniji. Inter je na početku drugog poluvremena bio vrlo opasan, no prva velika prigoda pripala je Zagrebu u 59. Gabrijel Boban oslobodio se dvojice Interovih braniča, ali je njegov topovski udarac otišao kraj stative gostujućeg gola.

Ipak, Inter je ubrzo ponovno preuzeo konce igre te je stvorio nekoliko velikih prigoda. U 67. udarac Jakova Puljića iz slobodnjaka obranio je Jakša Herceg, a na odbijenu loptu natrčao je Andrea Ottochian, no golman Zagreba uspio je obraniti i njegov udarac iz blizine.

Najveću prigodu na utakmici Inter je stvorio u 77. minuti kada je Mislav Komorski sa šest metara glavom matirao Hercega, ali je lopta odsjela na vratnici Zagrebovog gola. Ubrzo je veliku prigodu za pobjedu imao Zagreb, ali je udarac Domagoja Muića iz blizine otišao preko gola.

U posljednjih šest minuta sudac utakmice dodijelio je čak tri crvena kartona. Prvo je Interov Marko Čosić zaradio isključujući žuti karton, a samo dvije minute kasnije Zagrebov Anton Gudelj donio je izravni crveni karton zbog udaranja laktom u lice Matheusa Cassinija. Zbog prigovora, crveni karton dobio je i predsjednik Zagreba, Dražen Medić.