MAXtv Prva liga, 29. kolo, 02.04.2016, 15:00 h, Aldo Drosina
Suci: Goran Gabrilo, Goran Loparac, Dejan Berger
Franko Andrijašević 56', 80', 85'
Lokomotiva

Lokomotiva uz hat-trick Franka Andrijaševića razbila Istru 1961

Branimir Korać • subota, 02.04.2016.

Istra 1961 nastavlja s mizernim nastupom i samo učvršćuje pretposljednju poziciju na ljestvici. Novi poraz nanijela joj je Lokomotiva i to s 3:0 na Aldu Drosini...

Kako momčad igra i izgleda u ovom trenutku, Puljani kao da su se pomirili s borbom za ostanak u MAXtv Prvoj ligi i nakon završetka sezone. U slučaju buđenja Zagreba, mogli bi se naći u još većim problemima, a kao utopija izgleda hvatanje onih ispred sebe s obzirom na ono što momčad prikazuje.

Protiv Lokomotive u Puli odigrala je još jednu vrlo lošu utakmicu i gosti su nikad lakše slavili s 3:0, a moglo je završiti i uvjerljivije. S druge strane Puljani jedva da su i zaprijetili Zeleniki koji nije imao previše posla.

Prvih 25 minuta igralo se obostrano loše i bez ikakvih uzbuđenja. Gotovo da nije upućen udarac prema vratima, a u skromnom prvom poluvremenu Istra je stvorila jednu prijetnju preko Varele koji je slabo pucao nakon što je dobio dvoboj s Prengom, dok je Lokomotiva prijetila preko Grezde i Fiolića.

Drugo poluvrijeme bilo je sadržajnije, ponajviše zahvaljujući gostima.

Nakon deset minuta igre u drugom poluvremenu Marić je sam išao prema Iveši koji brani njegov pokušaj, no nakon kornera gosti dolaze do vodstva. Fiolić je ubacio, Perić prebacio loptu na drugu vratnicu gdje Andrijašević glavom u padu pogađa za vodstvo.

U zadnjih deset minuta uslijedio je potop Puljana, prvo je Andrijašević povisio nakon krasnog dodavanja Fiolića iza leđa obrane, a zatim je i kompletirao hat-trick poslije asistencije Bručića. Obrana domaćina ostavila ga je posve samog i veznjak Lokomotive imao je lagan posao.

U završnici susreta s tribina se orilo nezadovoljstvo, navijači su skandirali protiv uprave i prizivali Drugu HNL. Istra je u iznimno teškoj situaciji, igra jako loše i bez imalo samopouzdanja i ne pokazuje naznake trganja iz letargije.