Inter
Inter 1:2 Torino
Torino

Branimir Korać • nedjelja, 03.04.2016.

U posljednjem nedjeljnom susretu 31. kola talijanskog prvenstva Inter je u Milanu poražen od Torina s 2:1 nakon što je vodio 1:0. S dva igrača manje nije uspio doći do novog preokreta...

Interove ambicije za igranjem u Ligi prvaka doživjele su novi udarac. U Milanu su Mancinijevi igrači poraženi 2:1 od Torina u burnom susretu koji je Inter završio s dva igrača manje.

Svih 90 minuta u redovima domaćina odradili su Ivan Perišić i Marcelo Brozović.

Upravo Brozović nosi velike zasluge za Interovo vodstvo jer je on bio taj koji je pucao s ruba 16 metara u 17. minuti kada je Moretti u padu zaustavio rukom njegov pokušaj i zasluženo je dosuđen kazneni udarac. Realizirao ga je Mauro Icardi.

U prvom dijelu Inter je bio znatno bolji protivnik, stvarao je više prilika, imao dominaciju, ali drugo poluvrijeme donijelo je potpuno drugačiju sliku.

U 55. minuti gosti su došli do poravnanja pogotkom Molinara, a nova nesreća zadesila je domaćina dvije minute kasnije kada zbog prekršaja drugi žuti karton zarađuje Miranda.

Već tada Inter je bio u problemima koji su postali još veći kada je u 72. minuti Nagatomo s leđa startao u 16 metara na samog Belottija, zarađuje izravni crveni karton, a Belotti s 11 metara donosi pobjedu gostima.

U zadnjih 20 minuta Inter s dvojicom igrača manje nije imao šanse za povratak.