Petar Jenjić • subota, 02.04.2016.

Pogotkom Marija Mandžukića u 44. minuti utakmice Juventus je slavio protiv Empolija, dok je Sassoulo, za koji je Vrsaljko odigrao čitav susret, lako slavio na gostovanju kod Carpija.

Juventus – Empoli 1:0

Juventus je upisao vrlo bitnu pobjedu za ostanak na prvom mjestu prvenstvene ljestvice. U utakmici bez previše prilika minimalno su slavili. Prvu priliku za Juventus imao je Alvaro Morata u 23. minuti, no njegov udarac završio je na gredi. Juventus je poveo u 44. minuti. Paul Pogba je lijepo ubacio, a najviši u skoku bio je Mario Mandžukić i pospremio loptu u mrežu.

Do kraja susreta Juventus je imao još jednu priliku za pogodak. U 91. minuti je Morata lijepo pucao s ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac obranio je Lukasz Skorupski. Mandžukić je igru napustio u 66. minuti.

Juventus sljedeći vikend gostuje kod Milana, dok će Empoli ugostiti Fiorentinu.

Carpi – Sassoulo 1:3

Gosti su poveli već u 4. minuti utakmice. Gregoire Defrei lijepo je proigrao Nicolu Sansonea koji zabija za vodstvo Sassoula. U 25. minuti Carpi izjednačava rezultat. Lorenzo Pasciuti je nabacio, a najbolje se snašao Riccardo Gagliolo i zabio za 1:1. Deset minuta kasnije gosti ponovno dolaze u vodstvo, a u ulozi strijelca ovaj put je bio Defrel.

U nastavku utakmice nije se mogao gledati zanimljiv nogomet. U takvom ozračju Sassoulo je stigao do trećeg pogotka. Sansone je ubacio iz kornera, a u petercu je najspretniji bio Francesco Acerbi koji je pospremio loptu u mrežu za potvrdu pobjede. Šime Vrsaljko odigrao je čitav susret za gostujući sastav.

Sljedeći vikend Carpi gostuje kod Chieva, dok će Sasoulo na domaćem terenu dočekati Genou.