MAXtv Prva liga, 31. kolo, 15.04.2016, 20:00 h, Aldo Drosina, gledatelja: 1137
Suci: Fran Jović, Hrvoje Radić, Krunoslav Ambrinac
0:0(0:0) Osijek
Osijek

Nula i u Puli, Osijek zadržao šest bodova prednosti nad Istrom

Branimir Korać • petak, 15.04.2016.

Nakon što su u prvom susretu 31. kola MAXtv Prve lige Split i Inter odigrali bez pogodaka, identičnim rezultatom završen je i dvoboj momčadi iz donjeg dijela ljestvice Istre 1961 i Osijeka...

Vrlo važan dvoboj i za Istru 1961 i za Osijek završen je podjelom bodova, a ovakav ishod više odgovara gostima iz Osijeka koji su i dalje ispred Puljana na ljestvici i imaju lijepih šest bodova prednosti.

Domaćinu su bodovi bili iznimno važni kako bi se približili Osječanima i smanjili zaostatak na tri boda u borbi za izbjegavanje pretposljednje pozicije, međutim nastavila se suša pulskih napadača koji su odradili još jednu utakmicu bez postignutog pogotka. Posljednji pogodak Istra je postigla još prije više od mjesec dana na gostovanju kod Splita kada je u sudačkoj nadoknadi za 1:1 pogodio Šime Gržan. Nakon toga uslijedili su dvoboji protiv Rijeke, Slaven Belupa, Lokomotive, Hajduka i Osijeka u kojima Istra nije pronašla put do mreže.

Razdoblje bez pobjede traje još duže, upravo Osječane su posljednje svladali i to davnog 17. listopada kada su u Puli slavili s 2:1 golovima Svrake i Bouhne nakon što su gosti poveli.

Ovaj dvoboj protekao je u bezidejnoj igri s dosta napucavanja i krivih dodavanja te potpune nepreciznosti u završnici. Obje momčadi imale su ponešto prilika za uzimanje sva tri boda, ali mreže se nisu tresle.

Najopasniji igrač Istre bio je Marcel Heister koji je u prvom poluvremenu propustio realizirati jednu dobru priliku kada je s desetak metara bio neprecizan, a zatim je prijetio dva puta na početku drugog dijela kada je prvo glavom pucao malo pokraj vratnice, a zatim je novi pokušaj blokiran od strane obrane.

Loša vijest za Andreja Panadića je da se Heister nije dugo zadržao na travnjaku, već u 51. minuti zamijenjen je zbog problema s koljenom, ozljedom nastalom nakon teškog sudara s Lukićem krajem prvog dijela.

S druge strane Osječani su u prvom dijelu imali odličnu priliku kada je Šorša izbio pred Brkića, no vratar domaćina obranio je njegov pokušaj.

Drugo poluvrijeme proteklo je u pokušajima Puljana da jače pritisnu goste i stvore značajnije prilike, no osim te Heisterove s početka drugog dijela, nije ih bilo. Još je opasnije zaprijetio udarcem izvana Bouhna, no Malenica je obranio loptu koja je išla u sam kut.

U svakom slučaju Osječani mogu biti zadovoljniji, Istra je u iznimno teškoj situaciji i ukoliko se ne dogodi pravo čudo, morat će kroz kvalifikacije izboriti ostanak. Kako igra u drugom dijelu sezone, neće to biti nimalo lagana zadaća.

• Obrisan korisnik15.04.2016. u 23:36
    Dakle nisam ni iz Osijeka a ni Pule , Osijek jos mogu razumijeti , dosli ljudi u goste , igrali na rezultat i ok , ali Istra ? Jedina sansa da izbjegnu kvalifikacije je pobjeda , a oni igraju nepovezano , bez prave akcije i bez pravog pritiska. Evo sada gledam i citam ; pet utakmica nisu zabili gol... [više na forumu]