MAXtv Prva liga, 31. kolo, 16.04.2016, 19:00 h, Stadion u Maksimiru
Suci: Igor Pajač, Vedran Đurak, Davor Kožarec
1:0(1:0) Zagreb
Zagreb

Dinamo pogotkom iz kaznenog udarca do tri boda protiv Zagreba

Branimir Korać • subota, 16.04.2016.

Dvoboj prvoplasiranog Dinama i posljednjeplasiranog Zagreba nije donio iznenađenje, Dinamo je uzeo sva tri boda, a pobjedu Modrima donio je Jeremy Taravel pogotkom iz kaznenog udarca...

Petar Musa
46'
24
Mario Ćubel
87'

Dražen Madunović

Nakon što je Rijeka slavila protiv Lokomotive, Dinamo nije imao pravo na kiks u gradskom derbiju protiv Zagreba. U konačnici je slavio s 1:0, propustio je priliku upisati puno uvjerljiviju pobjedu za što su zaslužni podjednako neprecizni Dinamovi napadači i Dominik Livaković koji je puno toga obranio.

Zagreb je vrlo rijetko prijetio, imao je jedan dobar pokušaj preko Stepčića u prvom poluvremenu, ali u drugom dijelu bio je posve bezopasan i mogao je teže stradati.

Taj Stepčićev pokušaj dogodio se već u sedmoj minuti kada se odlično izborio za udarac s ruba kaznenog prostora, ali lopta je otišla malo pokraj vratnice.

Nakon toga Dinamo je preuzeo potpuno kontrolu nad susretom, počeo je stvarati prilike, ali nedostajala je prava završnica. U devetoj minuti Fernandes je idealno servirao loptu u ovom susretu nevidljivom Šovšiću koji vrlo loše puca.

Stvarao je Dinamo pritisak prema gostujućim vratima, no do pogotka nije došao sve do 37. minute. Tada Tešija u 16 metara ruši Soudanija, dosuđen je kazneni udarac koji Taravel pretvara u pogodak.

U drugom poluvremenu Livaković je u niz navrata odličnim intervencijama spriječio pogodak, imali su Modri nekoliko situacija jedan na jedan sa Zagrebovim vratarom, ali svaki put on je izašao kao pobjednik.

U nizu promašaja ipak se ističe onaj Hodžićev kada je u 79. minuti promašio praktički nebranjena vrata s nekih 7-8 metara.

Ostalo je 1:0, Dinamo je posve zasluženo slavio, a Zoran Mamić imat će dosta prigovora na realizaciju svojim igračima.