Petar Jenjić • nedjelja, 17.04.2016.

Odigrane su još četiri utakmice 33. kola talijanske Serie A u kojem je do bitne pobjede u borbi za ostanak stigao Frosinone. Juventus i Fiorentina upisali su pobjede na domaćem terenu, dok je utakmica Udinesea i Chieva odigrana bez pogodaka.

Fiorentina – Sassuolo 3:1

U 10. minuti domaći sastav došao je u vodstvo. Milan Badelj bio je u ulozi asistenta,a pogodak je zabio Gonzalo Rodriguez. Priliku je za Sassuolo u 35. minuti imao Gregoire Defrel, ali je njegov udarac otišao malo iznad gola. Nikola Kalinić imao je dobru šansu za povećanje vodstva, ali je Andrea Cosigli odlično obranio njegov udarac.

U 56. minuti Sassuolo je izjednačio pogotkom Domenica Berardija na dodavanje Defrela. Već u sljedećem napadu Fiorentina se vratila u vodstvo, a pogodak je postigao Josip Iličić. Marcos Alonso imao je priliku za novi pogodak domaćeg sastava, no njegov slobodni udarac zaustavio se na stativi. Konačan rezultat postavio je neobičnim autogolom Andrea Cosigli u 84. minuti. Badelj i Kalinić odigrali su čitav susret za momčad iz Firence, dok je Šime Vrsaljko zamijenjen u 73. minuti.

Udinese – Chievo 0:0

U 4. minuti Roberto Inglese je pucao glavom, ali je vratar Udinesea Orestis Karnezis obranio njegov udarac. Deset minuta kasnije priliku je imao Udinese, no udarac Cyrila Thereaua otišao je pored gola. Duvan Zapata zaprijetio je jako dobrim udarcem u 22. minuti utakmice, ali je vratar gostiju Albano Bizzari obranio njegov udarac. Silvan Widmer uputio je dobar udarac u 35. minuti, ali je vratar gostiju obranio njegovu namjeru.

Ni do kraja utakmice nismo vidjeli pogodak, no zato smo vidjeli dva isključenja, po jedno s obje strane. Prvo je Felipe dobio crveni karton u 77. minuti, a osam minuta kasnije isključen je i igrač Chieva Riccardo Meggiorini.

Juventus – Palermo 4:0

Prvu priliku za domaći sastav imao je Sami Khedira u 5. minuti, ali mu je udarac otišao pored gola. Pet minuta kasnije Juventus je došao u vodstvo. Paul Pogba je ubacio u šesnaesterac, a najbolje se snašao upravo Khedira i pospremio loptu u mrežu. U 28. minuti Pogba je imao priliku postići pogodak, ali je njegov udarac obranio Stefano Sorrentino i odbio od stative u korner. U sudačkoj nadoknadi je Patrice Evra visoko skočio nakon centaršuta, ali mu je udarac glavom otišao pored gola.

Juventus je povećao vodstvo u 73. minuti, a pogodak je postigao Pogba na asistenciju Alvara Morate. Dvije minute kasnije Juan Cuardado postiže odličan pogodak i dovodi domaćine na 3:0. Konačni rezultat postavio je Simone Padoin u 90. minuti na još jedno dodavanje Morate. Mario Mandžukić odigrao je čitav susret za Juventus, dok je Mato Jajalo odigrao 60 minuta za goste.

Verona – Frosinone 1:2

U dvoboju dvaju klubova koji su u grčevitoj borbi za opstanak poveli su gosti u 15. minuti pogotkom Adriana Russa. Priliku za izjednačenje domaći su imali u 35. minuti, ali je udarac Artura Ionita otišao iznad gola. Tri minute kasnije u prilici za Frosinone bio je Oliver Kragl, ali je pucao pored gola. Minutu kasnije Daniel Ciofani je imao još jednu priliku za goste, ali je pogodio stativu.

U 64. minuti izjednačili su domaćini pogotkom Mattea Bianchettija na asistenciju Giampaola Pazzinija. Kada se činilo da će ove dvije momčadi podijeliti po bod Alessandro Frara postiže pogodak i donosi Frosinoneu važnu pobjedu u borbi za ostanak. Verona ovim porazom zaostaje za pretposljednjim Palermom šest bodova.