Nikola Raič, Petar Jenjić • nedjelja, 17.04.2016.

Predvečernje utakmice 30. kola Primere donijele su dvije pobjede domaćina. Bodove su upisali Atletico Madrid i Rayo Vallecano...

Atletico Madrid – Granada 3:0

Domaćini su tempirali formu za najvažniji dio sezone, nakon izbacivanja Barcelone i plasmana u polufinale Lige prvaka, današnjom pobjedom nad Granadom su se barem na kratko izjednačili s Barcelonom na vrhu prvenstvene ljestvice. Goste je poraz gurnuo na sam rub ispadanja.

Atletico je poveo već nakon 15 minuta igre. Koke je pretvorio odlično dodavanje Fernanda Torresa u pogodak. Nakon toga su domaćini stali, a Granada je imala nekoliko prigoda od kojih je ona iz 31. minute bila najozbiljnija. Rochina je uputio dobar udarac, ali je on završio na stativi. Na odmor se tako odlazi s 1:0 za domaćine.

U nastavku gledamo sličnu utakmicu, ponovno nakon 15 minuta Atletico dolazi do pogotka. Ponovno su isti akteri krivici za povećanje vodstva, samo su ovoga puta zamijenili uloge. Torres je zabio na dodavanje Kokea.

Do kraja susreta, Atletico je još jednom povećao svoje vodstvo. U samoj završnici točku na „i“ odličnog izdanja domaćina stavio je Correa na asistenciju Nigueza.

Rayo Vallecano – Villarreal 2:1

Drugi susret ponudio je puno neizvjesniji dvoboj. Davljenik Rayo je protiv europskog Villarreala tražio bodove koji će ga odmaknuti od zone ispadanja i u samoj završnici su uspjeli doći do njih. Potpuno zasluženo, jer Rayo je odigrao sjajnih 90 minuta.

Domaćini su odlično otvorili utakmicu i poveli nakon samo sedam minuta igre. Strijelac za vodstvo Vallecana bio je Guerra. Nakon toga domaćini nastavljaju s boljom igrom. Stvorili su nekoliko prilika za povećanje vodstva, no Areola je sačuvao svoju mrežu.

Uslijed napada domaćina, Villarreal dolazi do izjednačenja. Adrian je zabio na asistenciju dos Santosa i postavio konačni rezultat prvog dijela.

I u nastavku domaćini su bili vidno bolji od, očito, umornog Villarreala. No, i takvi, gosti su uspjeli odolijevati pritisku Raya sve do 81. minute, kada Miku zabija za 2:1 na asistenciju Tita. Ovom pobjedom, Rayo Vallecano pobjegao je na pet bodova od mjesta koje vodi u drugu ligu.

Sevilla – Deportivo 1:1

Sevilla je prvu priliku imala u 18. minuti kada je glavom pucao Fernando Llorente, ali je Manu uspio obraniti. Tri minute kasnije domaći sastav je došao do vodstva, kada je Vicente Iborra postigao pogodak glavom na asistenciju Llorentea, isto glavom. U 24. minuti je Llorente ponovno pucao glavom, ali je lopta otišla pored gola.

Ever Banega pucao je u 54. minuti iz slobodnog udarca, ali je Manu ponovno vrlo dobro reagirao. Do izjednačenja Deportivo je došao u 81. minuti, a strijelac je bio Oriol Riera na dodavanje Lucasa Pereza Martineza. Dvije minute kasnije Sevilla je imala priliku preko Sergia Escudera Palome koji je pucao s ruba kaznenog prostora, no udarac mu je otišao pored gola. Do kraja susreta rezultat se nije mijenjao.