Getafe
Getafe 1:5 Real Madrid
Real Madrid

Nikola Raič • subota, 16.04.2016.

U 33. kolu španjolskog prvenstva Real se lako obračunao s Getafeom i privremeno preuzeo drugu poziciju na prvenstvenoj ljestvici...

Nakon sjajne pobjede protiv Wolfsburga i plasmana u polufinale Lige prvaka, Real je morao na obližnje gostovanje kod Getafea koji 11 utakmica ne zna za pobjedu. „Kraljevi“ su kod „fenjeraša“ stigli do uvjerljive pobjede te ponovno probudili nadu u naslov, iako su već odavno bili otpisani. Real je slavio s lakih 5:1.

Od prve minute Real je nasrnuo na domaćine. Nizale su se prilike pred vratima Getafe te je bilo pitanje trenutka kada će prva lopta odsjesti u mreži domaćina. Pokušavali su James, Ronaldo i Isco ali su bili neprecizni ili je Guaita dobro reagirao.

Sve do 29. izdržavali su domaćini pritisak Reala, ali tada im nije bilo spasa. James je sjajno poslužio Benzemu koji zabija za 0:1. I nakon pogotka Real nastavlja s napadima, a prvi prijeti Ronaldo, no bio je to lak plijen za Guaitu.

Do kraja prvog dijela, Real je povećao svoju prednost. U 41. minuti zabio je Isco, a ovoga puta u ulozi asistenta bio je strijelac prvog pogotka, Benzema. Domaćini u konačnici mogu biti sretni što na odmor odlaze sa samo dva pogotka u svojoj mreži.

Ništa novo nismo vidjeli u nastavku, osim novog strijelca u redovima Reala. Za 3:0 zabio je Bale, a u ulozi asistenta opet je Benzema. Nakon trećeg pogotka mogao je Real i povisiti svoje vodstvo, no danas nije bio Ronaldov dan. Dobru priliku promašio je i Benzema.

U samoj završnici susreta, gosti su došli do počasnog pogotka. Loptu iza Navasa smjestio je Sarabia za 1:3. Ali konačni rezultat postavljaju James nakon dodavanja Lucasa i Ronaldo u posljednjoj minuti susreta na asistenciju Jesea.

Luka Modrić i Mateo Kovačić utakmicu su odgledali s klupe za pričuvne igrače.