Nikola Raič • subota, 16.04.2016.

30. kolo Bundeslige donijelo je nekoliko važnih dvoboja koje će imati velike implikacije u borbi za opstanak, a samo je Frankfurt ostao bez bodova...

Augsburg – Stuttgart 1:0

Malotko je mogao očekivati da će dvoboj ove dvije momčadi u ovako kasnoj fazi natjecanja biti jedan od važnijih u borbi za ostanak. No, tako je. Domaćin je u lošijoj situaciji dočekao susret, a današnjom pobjedom napravili su važan korak u borbi za ostanak.

Odličnu predstavu prikazale su ove dvije momčadi i još jednom potvrdile tezu iz uvoda, kako im zasigurno mjesto nije u borbi za opstanak. Iako je pogodaka moglo biti više, vidjeli smo samo jedan i to u režiji domaćeg Finnbogasona koji je svojoj momčadi priuštio ugodniji odmor.

U nastavku je Augsburg mogao doći i do veće pobjede, ali se na vratima Stuttgarta istaknuo Tyton s nekoliko dobrih obrana i sačuvao svoju mrežu.

Werder – Wolfsburg 3:2

Werder je, poput Augsburga, u teškoj situaciji, a u goste im je stigao dojučerašnji stanovnik Lige prvaka. Gosti su u domaćem prvenstvu u nešto lošijoj formi i još bez Draxlera, a Werder je to iskoristio i ostvario važnu pobjedu.

Domaćin je pokazao puno više želje i žara od samog otvaranja susreta, ali su do pogotka došli tek u 32. minuti i to iz kaznenog udarca. Strijelac je bio iskusni Pizzaro. No, samo četiri minute kasnije, jedan od tragičara Wolfsburgovog ispadanja iz Lige prvaka, Guilavogui zabija za izjednačenje. 1:1 ostalo je do kraja poluvremena.

Drugi dio, pogotovo prvih 20 minuta, protekao je u apsolutnoj dominaciji Werdera. Nizali su domaćini priliku za prilikom, a konačno su do pogotka došli u 65. minuti. Strijelac je bio Bartels na dodavanje Junuzovića.

Werder je svoju pobjedu potvrdio u 83. minuti kada je Yatabare zabio za 3:1. Gosti se unatoč tome nisu predavali te su došli do novog pogotka u samoj završnici susreta. Za konačnih 3:2 zabio je Bas Dost na asistenciju Rodrigueza.

Darmstadt – Ingolstadt 2:0

Ni Darmstadt nije u ugodnoj zoni, ali s nizom od pet utakmica bez poraza drže poziciju koja jamči natjecanje u prvoj ligi i dogodine. Danas su domaćini nastavili svoj niz i to vrlo važnom pobjedom.

Bez uzbuđenje proteklo je prvih 45 minuta u Darmstadtu. Puno trke, duela i borbe, ali samo na sredini terena. Niti jedna momčad nije stvorila ozbiljniju prigodu ili opasnije ugrozila vrata protivnika.

U nastavku, domaćini vrlo brzo dolaze do prednosti. Nakon samo šest minuta igre, za 1:0 zabio je Rausch na dodavanje Wagnera. U samoj završnici susreta Wagner je i sam strijelac za potvrdu važna tri boda za svoju momčad.

Hoffenheim – Hertha 2:1

Hoffenheim je u svojoj borbi za opstanak imao iznimno teškog protivnika. Berlinsku Herthu, koja unatoč blagom padu u formi i dalje drži poziciju koja vodi u Ligu prvaka. Danas su uspješniji bili domaći koji nakon teške borbe u samoj završnici osiguravaju pobjedu.

U borbi za ostanak domaće momčadi i dalje veliku ulogu ima Kramarić koji je krenuo u susret od prve minute. U uzbudljivom prvom dijelu, do vodstva su prvi došli gosti preko Starka, ali brzo se vraća Hoffenheim. U 33. minuti, konačan rezultat prvog dijela postavlja Schar na asistenciju Amirija.

Odličnu predstavu pružili su domaćini u nastavku i potpuno zasluženo su došli do pogotka koji im je osigurao tri važna boda. Pet minuta prije kraja susreta, Uth je zabio za veliku pobjedu Hoffenheima. Andrej Kramarić je odigrao solidnih 90 minuta.

Bayer Leverkusen – Frankfurt 3:0

Najteži zadatak od svih „davljenika“ imao je Niko Kovač. Njegov Frankfurt jedini je morao na gostovanje i to kod Bayera koji je u borbi za Ligu prvaka. Domaćini nisu imali milosti prema gostujućem sastavu te su lako upisali tri boda nakon izjednačenog prvog dijela.

Tin Jedvaj dočekao je Niku Kovača od prve minute na terenu te nije imao nimalo popusta za goste. Na odmor se odlazi bez pogodaka, a bolju utakmicu pružili su domaćini, iako bez konkretnih prijetnji.

Nastavak susreta protekao je slično kao i prvi dio, bez prevelikih uzbuđenja uz blagu dominaciju Bayera sve do 70. minute. Tada Kampl zabija za vodstvo domaćina. U idućem napadu mogli su gosti doći do izjednačenja, ali je udarac Husztija sjajno obranio Leno.

Leverkusen je susret riješio samo šest minuta nakon prvog pogotka, strijelac za 2:0 bio je Brandt, a konačnih 3:0 u sudačkoj nadoknadi je postavio Bellarabi. Ovom pobjedom Leverkusen je preskočio Herthu na trećem mjestu, a Jedvaj je odigrao cijeli susret.