Nikola Raič • nedjelja, 17.04.2016.

Današnjim dvobojima kompletirano je 30. kolo Bundeslige. Pobjede su upisali Borussia Dortmund i Köln...

Mainz – 1. FC Köln 2:3

Posljednja utakmica kola odigrana je u Mainzu, gdje je istoimeni domaćin ispustio vodstvo od 2:0 i ostao bez tri važna boda u borbi za plasman u Ligu prvaka. S druge strane, gosti su ovim sjajnim preokretom pobjegli na šest bodova od zone ispadanja.

Prvih 45 minuta obilježio je mlak nogomet, bez previše prilika. Najbolju je iskoristio Cordoba još u osmoj minuti susreta i doveo svoju momčad u rano vodstvo. S istim rezultatom otišlo se i na odmor.

Na samom startu susreta domaćini su povećali svoje vodstvo i činilo se kako će odvesti utakmicu u mirne vode. Borsinski je sjajno centrirao iz slobodnog udarca, a posao je dovršio Balogun i pospremio loptu iza gostujućeg vratara.

No, gosti su imali drugačije planove. Zaigrali su puno agresivnije i brže te su nakon niza napada stigli do smanjenja vodstva u 64. minuti. Nakon dodavanja Maroha, strijelac je bio Risse. 10 minuta kasnije, Köln se u potpunosti vraća u utakmicu. Ovoga puta strijelac je Jojić nakon asistencije Gerhardta.

U 83. minuti u koprodukciji asistenta Lehmanna i strijelca Modestea kompletiran je briljantni povratak Kölna za konačnu pobjedu 3:2.

Borussia Dortmund – HSV 3:0

Dortmund je svoj posao, nakon dramatičnog ispadanja od Liverpoola, odradio nešto ranije. Na Signal Iduna Park pristigao je HSV te je ispraćen s tri pogotka u mreži. Ovom pobjedom domaćini su zadržali matematičke šanse za osvajanje naslova, dok je HSV samo tri boda udaljen od zone ispadanja.

Od samog početka utakmice bilo je jasno kako će ovo biti lak zadatak za domaće nogometaše. Ipak, HSV je odolijevao napadima domaćina sve do 38. minute. Nakon dodavanja Hummelsa, Pulsic je načeo goste.

U samoj završnici prvog dijela, Borussija je povećala svoje vodstvo. Ovoga puta u ulozi asistenta bio je Nuri Sahin, a strijelac je Ramos. S rezultatom 2:0 otišlo se i na odmor.

Ako su se gosti i nadali preokretu, sve nade su pale u vodu kada je Adler zaradio crveni karton u 52. minuti. Borussija je nastavila s potpunom kontrolom utakmice, a konačnih 3:0 postavio je Ramos svojim drugim pogotkom, pet minuta prije kraja susreta.