Hannover 96
Hannover 96 2:0 Borussia M'gladbach
Borussia M'gladbach

Petar Jenjić • petak, 15.04.2016.

U prvoj utakmici 30. kola njemačke Bundeslige, Hannover je na domaćem terenu slavio protiv Borussije Monchengladbach rezultatom 2:0...

Prvo poluvrijeme proteklo je bez prevelikih prilika, a dva solidna pokušaja imali su domaći.. U 20. minuti Hiroshi Kiyotake je imao odličnu priliku za Hannover. Primio je loptu u kaznenom prostoru, no pucao je loše i lopta je otišla preko gola. Pretkraj poluvremena Noah-Joel Sarenren-Bazee šutirao je s ruba šesnaesterca , ali je Yann Sommer dobro obranio njegov udarac.

Početkom nastavka Hannover je poveo kada je na asistenciju Sarenrena-Bazeea pogodak zabio Anton Waldemar. U 60. minuti Kenan Karaman je šutirao s ruba šesnaesterca, pogodio je stativu, a lopta se odbila do Artura Sobiecha koji je pospremio loptu u mrežu za povećanje vodstva. Karaman je imao još jednu priliku za domaći sastav u 84. minuti, ali je Sommer obranio njegov šut. PriIiku za smanjenje zaostataka imao je Patrick Herrmann u sudačkoj nadoknadi, ali je njegov udarac glavom otišao pored gola.

• Veni vidi vici16.04.2016. u 13:42
    malo sam gledao utakmicu, i baš je izgledalo kao da je peta momčad pobijedila zadnju, jer je Hannover bio bolji i zasluženo pobijedio, ne znam koji veći motiv od borbe za ligu prvaka je trebao gostima da odigraju bolje i pokušaju pobijediti protivnika koji je skoro izgubio sve šanse za opstanak
    Veni vidi vici
  • narada10816.04.2016. u 11:27
    hm, zanimljiv naslov. Kao da je peta momčad lige pobjedila zadnju, već otpisanu, onak rutinski. A i posljedice tog poraza ste mogli spomenuti. Jer zbog prosutih, ali očekivanih bodova Borussii sada opasno visi evropsko natjecanje iduće sezone.