Branimir Korać • nedjelja, 24.04.2016.

Jedna prvenstva utakmica i dvoboj finala Lige kupa bili su na rasporedu u Francuskoj ove subote. Lyon je stigao do važna tri boda, a u Liga kupu PSG stigao je do trofeja...

Velika bitka za pozicije koje vode u Ligu prvaka se nastavlja. Lyon se vratio na drugu poziciju u francuskom prvenstvu nakon što je izvukao pobjedu u gostima kod Toulousea s 3:2.

Nice je manje od 24 sata držala treću poziciju, već u subotu Lyon je napravio skok od dva mjesta zahvaljujući pobjedi u zadnjih deset minuta na gostovanju u Toulouseu.

Nakon 0:0 u prvom dijelu, malo tko je mogao predvidjeti takvu golijadu u nastavku. Međutim postignuto je čak pet pogodaka uz dosta preokreta i dramu u završnici.

Na početku drugog dijela, u 50. minuti Toulouse je poveo pogotkom Tisseranda nakon kornera i tu je prednost održavao sve do 73. minute.

Tada je prvo Grenier zabio za 1:1 iz slobodnog udarca, a u 81. minuti Lyon je napravio preokret kada je Lacazette postigao svoj 18. ovosezonski pogodak za 2:1.

Međutim nije dugo trebalo za nova uzbuđenja, u 82. minuti Ben Yedder poravnava na 2:2, ali pobjedu gostima ipak je donio Tolisso golom iz blizine nakon što je Ferri obavio veći dio posla.

Lyon se tako vratio barem privremeno na drugo mjesto, a priliku da ga prestigne imat će u nedjelju Monaco koji igra protiv Rennesa. Toulouse je i dalje u opasnoj zoni, tri boda od zone ostanka.

Bio je to jedini dvoboj u Ligue 1 ove subote, a u središtu pozornosti francuske nogometne javnosti bio je susret između PSG-a i Lillea u sklopu finala Liga kupa. Parižani su odnijeli pobjedu 2:1 i tako po šesti put osvojili ovaj trofej, treći put u nizu.

Parižani nisu lako došli do pobjede. u drugom poluvremenu ostali su s igračem manje nakon što je Rabiot zaradio drugi žuti karton, ali su ipak uspjeli slaviti.

U 40. minuti PSG stigao je do vodstva. Nakon kornera Enyeama je odbio loptu, ona je došla do Pastorea koji zabija za vodstvo.

Odmah na početku drugog dijela Lille je stigao do poravnanja. Slobodni udarac fantastično je izveo Sidibe i ostavio Sirigua bez šanse.

20 minuta prije kraja PSG ulazi u probleme nakon što je Rabiot po drugi put požutio, ali Angel Di Maria pet minuta kasnije zabija za pobjedu.