Inter
Inter 3:1 Udinese
Udinese

Marjan Kreševac • subota, 23.04.2016.

Inter je na svom Giuseppe Meazzi ugostio momčad Udinesea. Bila je ovo prva od četiri utakmice u kojima Inter mora osvojiti maksimalnih 12 bodova i nadati se posrtanju Rome ukoliko želi dohvatiti treće mjesto i nastup u Ligi prvaka. Iako je Inter u devetoj minuti gubio 1:0 do kraja je zahvaljujući dva gola Stevana Jovetića i jednog Edera slavio s 3:1.

Nakon dobre igre, ali i lošeg rezultata (poraz na Stadio Luigi Ferrarisu 1:0 od Genoe) neki od igrača Intera pali su na koljena svjesni činjenice da su ovim porazom vjerojatno ostali bez nastupa u Ligi prvaka sljedeće sezone. Situacija je teška, u igri je još samo 12 bodova, a Roma bježi sedam. Težine situacije svjesna je i legenda kluba Giuseppe Bergomi: "Liga prvaka nam je izgleda pobjegla, ali s Romom nikada niste sigurni. Dok postoji i ona najmanja matematička vjerojatnost momčad ne smije odustati, igrači se moraju boriti".

Na početku utakmice svjedočili smo jednom povijesnom događaju Serie A, među 22 igrača koja su istrčala na travnjak nije bilo niti jednog Talijana. Među tim strancima u momčadi Intera našlo se mjesta za Marcela Brozovića dok je Ivan Perišić započeo susret na klupi. Susret je krenuo živo s obje strane, a prva prilika pripala je domaćima, u drugoj minuti udarac je okušao Jonathan Biabiany, ali njegov udarac brani Orestis Karnezis. Samo minutu kasnije uzvratio je Silvan Widmer čiji udarac glavom odlazi pored vrata.

Hladan šok za domaće dogodio se u devetoj minuti, Emmanuel Badu u šesnaestercu je pronašao Cyrila Théréaua koji desnom nogom neobranjivo pogađa donji lijevi kut gola Samira Hadanovića. Početak utakmice kojem se nitko nije nadao, ali bez obzira na šok domaći su nakon gola krenuli odlučni u namjeri da što prije dođu do poravnanja. Redale su se prilike pred gostujućim golom, jednu od njih imao je i Brozović u 17. minuti, ali njegov pokušaj završava u bloku.

Pritisak se domaćima isplatio u 36. minuti, Mauro Icardi pronašao je Stevana Jovetića koji nema težak zadatak i iz velike blizine desnom nogom posprema loptu iza leđa Karnezisa. Na krilima pogotka Inter je još malo pojačao tempo, ali do odmora mreže se više nisu tresle.

U stilu u kojem su završili prvo poluvrijeme nastavili su igrači Intera i u drugom dijelu. Strašan pritisak na gostujuća vrata iz ,minute u minutu postajao je sve veći i veći. Kako je vrijeme odmicalo sve je upućivalo na još jedan crni dan u Milanu za navijače Intera, ali s time se nije složio Jovetić koji je svojim drugim golom u 75. minuti preokrenuo rezultat.

Konačnu točku na i u sudačkoj nadoknadi stavio je Eder koji je nakon fantastične Hadanovićeve obrane istračao kontru i zabio svoj prvi pogodak u dresu Intera. Koliko je Inter bio dominantan dovoljno govori podatak da su domaći imali ukupno 24 udarca od čega osam u okvir gola, lopta je u posjedu domaćih bila 65% vremena, a izveli su čak 14 udaraca iz kuta. Brozović je odigrao dobrih 90 minuta, a Perišić je ušao u igru u 64. minuti. Andrija Balić i Stipe Perica su ostali na klupi Udinesea.