Fiorentina
Fiorentina 1:2 Juventus
Juventus

Ivan Detelić • nedjelja, 24.04.2016.

Juventus nastavlja nizati pobjede, a nova je upisana u Firenzi gdje je svladao Fiorentinu s 2:1. Mario Mandžukić doveo je Juventus u vodstvo, Nikola Kalinić poravnao je na 1:1, ali Alvaro Morata sedam minuta prije kraja pogađa za pobjedu gostiju. U 90. minuti Nikoli Kaliniću penal je obranio Gigi Buffon i gosti su uzeli sva tri boda. Ukoliko Napoli ne uspije svladati Romu u ponedjeljak, Juventus će i službeno osvojiti petu uzastopnu titulu...

Za Fiorentinu je ovo bila prilika da vrati neizvjesnost u borbi za titulu i uhvati bolju poziciju prije finiša sezone u borbi za europska mjesta, dok je Juventus ipak uspješno odradio teško gostovanje.
Prvih 20-ak minuta obilježila je dobra otvorena igra s obje strane, gdje je Fiorentina ipak bila nešto konkretnija. Khediri je nakon vrlo dobrog proigravanja Mandžukića poništen pogodak zbog zaleđa, dok je samo koju minutu kasnije na drugoj strani iz istog razloga, ali neopravdano, poništen pogodak Bernardeschija. Iako je Fiorentina bila nešto bliža pogotku ipak je poveo Juventus u 38. minuti. Khedira je ubacio za Pogbu koji je glavom spustio za Mandžukića, a hrvatski napadač lijevom nogom neobranjivo pogodio kut vrata. Mogla je Fiorentina ekspresno izjednačiti, ali u 44. minuti Alonso je nakon kornera glavom promašio s nekoliko metara.

Drugi dio u potpunosti je pripao domaćinu, Torinezi su se uspješno branili, a Buffon čuvao prednost. Milan Badelj odlično je igrao u veznom redu domaćina do pred sam kraj susreta kada je zamijenjen. U 81. minuti Kalinić j sjajno pogodio iz okreta s ruba kaznenog prostora tako da ni danas raspoloženi Buffon ništa nije mogao. Međutim samo dvije minute kasnije nakon udarca iz kuta i gužve u šesnaestercu lopta je došla do Morate koji vraća vodstvo gostima. Juventus zbilja nije igrom zaslužio pobjedu što je možda nagnalo suca Paola Tagliaventa da u 90. minuti pokaže na bijelu točku nakon jednog duela Kalinića i Cuadrada. Naš reprezentativni napadač iznudio je najstrožu kaznu, ali potom je Buffon sjajno obranio. Mogao se Kalinić u samoj završnici susreta spasiti uloge tragičara, ali u 93. minuti je pogodio samo prečku.

Ovim rezultatom Juventus je osigurao naslov prvaka dok će Fiorentina u zadnja tri kola teško dostići Inter na 4. mjestu ljestvice, zadnjem koje nudi Ligu prvaka.