Ivan Detelić • nedjelja, 24.04.2016.

U utakmicama 35. kola Serie A Palermo je upisao važne bodove u borbi za opstanak, na svom terenu su uspješni bili Atalanta, Bologna i Sampdoria dok je Sassuolo našeg Vrsaljka upisao pobjedu na gostovanju kod Torina...

Frosinone - Palermo 0:2

U vrlo važnoj utakmicu 18. i 19. momčadi ljestvice Palermo je uz dosta sportske sreće došao do iznimno važna tri boda kojima je momčad iz glavnog grada Sicilije sačuvala nadu u ostanak u ligi. Pogotke su gosti postigli iz jedina dva udarca u okvir protivničkih vrata. Za vodstvo je u 56. minuti pogodio Gilardino, dok je potvrdu potvrdio Trajkovski u sudačkoj nadoknadi.

Atalanta - Chievo 1:0

Domaćin je u utakmicu ušao s puno više želje te bio bolja momčad na terenu. Igrači Atalante za takav su pristup nagrađeni u 55. minuti kada je prvo Diamanti pogodio prečku da bi se potom Marco Borriello našao na pravom mjestu i pogodio s pet metara. Pobjedu je ugrozilo isključenje Alejandra Dara Gomeza u 76. minuti, ali gosti do kraja utakmice nisu uspjeli iskoristiti brojčanu nadmoć.

Bologna - Genoa 2:0

Bologna je ovom pobjedom i s nova tri boda osigurala ostanak u ligi, dok je Genoa u sredini tablice bez previše mogućnosti za pomak u bilo kojem smjeru. Zbog takvog stanja stvari vjerojatno su domaćini i izgledali odlučniji na terenu te postigli po pogodak u svakom poluvremenu. U 12. minuti strijelac je bio Emanuele Giaccherini, a drugi pogodak postigao je Sergio Floccari u 63. minuti utakmice.

Sampdoria - Lazio 2:1

Iznimno zanimljiv susret odigrale su momčadi sredine tablice. Lazio je rasterećeno ušao u utakmicu i poveo već u trećoj minuti preko srpskog napadača Filipa Đorđevića. Domaćin je došao do izjednačenja već u 20. minuti, a strijelac je bio Fernando. U iznimno otvorenoj utakmici s mnoštvom prilika gosti su pred kraj poluvremena propustili ponovo povesti kada jedanaesterac nije realizirao Candreva. Kazna za propušteno stigla je u drugom poluvremenu, Sampdoria je stisnula i došla do zaslužene pobjede pogotkom braniča Diakitea u 78. minuti utakmice.

Torino - Sassuolo 1:3

Torinski klub u ovoj je utakmici popustio pred gostima koji su ipak imali više motiva za igru na pobjedu. Momčad u kojoj naš Šime Vrsaljko bilježi odlične nastupe još uvijek ima teoretske šanse za hvatanje Europe. I u ovoj je utakmici Vrsaljko odradio svih 90 minuta na desnom boku gostiju. Utakmica je burno počela, poveli su gosti već u trećoj minuti preko Nicole Sansonea, da bi već u sedmoj minuti Bruno Peres pogodio za 1:1. U drugom su poluvremenu gosti ipak bili bolji i konkretizirali takvu igru pogotkom u 75. minuti, kada je strijelac bio Federico Peluso. Domaćin se otvorio, ali do pogotka nije uspio doći, tako da je u kontranapadu konačan rezultat u sudačkoj nadoknadi postavio Marcello Trotta.