Liga prvaka, Polufinale - prve utakmice, 27.04.2016, 20:45 h, Vicente Calderón
Suci: Mark Clattenburg, Simon Beck, Jake Collin (Engleska)
Saul Niguez 11'
1:0(1:0) Bayern
Bayern

Branimir Korać • srijeda, 27.04.2016.

Prvi susret polufinala Lige prvaka između Atletica i Bayerna završen je pobjedom Madriđana. Minimalnih 1:0 Španjolci nose na uzvrat u München, a za to je zaslužan Saul Niguez...

Thomas Partey
85'

Franck Ribery
64'
25
Thomas Müller
70'
5
Mehdi Benatia
77'
Josep Guardiola

Nakon izbacivanja Barcelone, Atletico je u Madridu dočekao Bayern, momčad koja također putem velikog posjeda lopte i kroz dominaciju melje protivnika. No Atletico mu je pokvario planove kao i Barceloni, odigrao je onako kako se očekivalo, vrlo agresivno i čvrsto te ubojito u izlascima prema naprijed.

Domaćin je stigao do pogotka, imao je i stativu u završnici susreta, a najveći posao napravio je u obrambenom bloku gdje je spriječio Bayern da ulazi u one velike prilike.

Domaćin je odlično ušao u utakmicu i to mu se isplatilo već u 11. minuti. Fantastičan solo prodor Saula Nigueza koji se sjajno oslobodio Bayernovih braniča, ušao u kazneni prostor i onda idealno pogodio od vratnice za vodstvo.

Primljeni pogodak probudio je Bavarce koji su preuzeli kontrolu nad susretom, ali nisu dolazili do prilika i to je bio njihov najveći problem u prvih 45 minuta.

Najveće opasnosti nastale su iz nekoliko nesporazuma u domaćoj obrani, ali sve te situaciju su na vrijeme očišćene. S druge strane Atletico je imao priliku i podebljati vodstvo nakon što je Griezmann pobjegao u kontru, ali Neuer je nogom obranio njegov pokušaj.

Bayern je bolje ušao u drugo poluvrijeme i brzo je mogao do poravnanja. U 54. minuti krasno je opalio David Alaba, Oblak nije očekivao taj udarac, ali spasila ga je greda.

Trajao je pritisak Bayerna i u nastavku susreta, no najbliže pogotku gosti su bili kod tog udarca Alabe. S druge strane sjajnu priliku propustio je Fernando Torres. U 75. minuti iz kontranapada izrodio se zicer, odlično je okrenuo Alabu i gađao suprotni kut, no vratnica je zaustavila njegov pokušaj. Lopta se odbila do Kokea koji je pucao s ruba kaznenog prostora, ali obranio je Neuer.

Ostalo je 1:0, Atletico ima prednost uoči uzvrata u Münchenu gdje mu jedan pogodak može puno značiti. Bayern će zasigurno od početka pritisnuti i gosti će morati znati odgovoriti na taj pritisak.

Liga prvaka

polufinale - prve utakmice

Manchester City0:0Real Madrid
Atlético Madrid1:0Bayern

• Obrisan korisnik28.04.2016. u 15:32
    Super slalom kod prvog gola i odlicno prvo poluvrijeme Atletika. Drugo je bilo slabo ali dovoljno. Bayernu ce biti vrlo vrlo tesko pobijediti s dva razlike.
  • Obrisan korisnik28.04.2016. u 14:54
    Atletico još bolje izgleda nakon Barce- samo jedan žuti i 7 prekršaja. I briljantna akcija okrunjena pogotkom
  • cameosis28.04.2016. u 11:00
    ako münchen u münchenu bude igrao kao u prvom poluvremenu sigurno neće proći u finale
    cameosis
  • Obrisan korisnik28.04.2016. u 09:29
    Athletico je pobrao simpatije,no ako u Muinchenu budu igrali kao drugo poluvrijeme sigurno neće proći u finale
  • Totalna_Pasiva28.04.2016. u 00:19
    Bravo momci, šteta što nije ušao i onaj udarac Torresa ali i ovako je dobro. Bit će zanimljivo u uzvratu i nadam se da Atletico prolazi.