Unics drugom pobjedom došao na korak do prolaska u polufinale

Petar Jenjić • ponedjeljak, 02.05.2016.

Danas je nastavljeno doigravanje u VTB ligi, a odigran je jedan susret. Unics Kazan došao do je druge pobjede nad Nižnji Novgorodom rezultatom 70:61 te ga još jedna pobjeda dijeli od prolaska u polufinale.

Nakon pobjede prije dva dana, košarkaši Unicsa iz Kazana slavili su i u drugoj utakmici četvrtfinala VTB lige protiv Nižnjeg Novgoroda te došli na korak do prolaska u polufinale.

Danas smo mogli vidjeti dva različita poluvremena. U prvom su gosti igrali puno bolje te u nekoliko navrata vodili osam koševa razlike. Međutim Unics u nastavku pojačava obranu, a treću dionicu dobiva sa 11 poena prednosti. Momčad iz Nižnjeg Novgoroda do kraja se susreta nije uspjela spustiti ispod pet razlike.

Kao i u prvom susret, Keith Langford bio je najbolji kod Unicsa sa 18 koševa (5/8 za dva, 2/4 za tricu, 2/4 slobodna bacanja), dok su Latavious Williams, Anton Ponkrašov i Konstantinos Kaimakoglou zabili po 10 koševa. Hrvatski košarkaš Marko Banić proveo je devet minuta na terenu te ubacio osam koševa (3/4 za dva, 2/2 slobodna bacanja).

Vladimir Ivlev ubacio je 14 koševa (7/9 za dva, 0/4 za tricu) i skupio 12 skokova za Nižnji, dok su po deset koševa ubacili Dmitrij Hvostov (0/3 za dva, 2/6 za tricu, 4/4 slobodna bacanja) i Evgeni Baburin (2/2 za dva, 2/6 za tricu).