Unics svladao Nižnji Novgorod na startu doigravanja uz deset koševa Marka Banića

Petar Jenjić • subota, 30.04.2016.

Unics Kazan svladao je Nižnji Novgorod u prvom četvrtfinalnom dvoboju rezultatom 83:70. Marko Banić je za pobjedničku momčad ubacio 10 koševa.

Nakon što je CSKA jučer pobijedio u utakmici protiv češkog Nymburka, danas su svoj prvi susret u četvrtfinalu VTB lige odigrali Unics Kazan i Nižnji Novgorod.

Ove sezone odigrali su već četiri međusobna dvoboja, dva u prvenstvu, a dva u Eurokupu. Tri puta slavila je momčad Unicsa, međutim posljednji međusobni dvoboj otišao je na stranu momčadi iz Novgoroda nakon produžetka.

Unics je prvu utakmicu bio domaćin i gotovo pa lagano došao do pobjede. Serijom 10:0 u posljednje četiri minute prvog poluvremena riješio je pitanje pobjednika. Iako su gosti u jednom trenutku priprijetili i došli na šest koševa zaostatka, Unics nije dopustio nikako iznenađenje.

Keith Langford bio je najefikasniji kod pobjedničke momčadi sa 26 koševa (7/14 za dva, 3/5 za tricu, 3/4 slobodna bacanja) uz šest skokova. Latavious Williams ubacio je 14 koševa i skupio 11 skokova. Joaquim Colom ubacio je 13, a hrvatski košarkaš Marko Banić za 11 minuta provedenih na parketu 10 koševa (4/7 za dva, 2/2 slobodna bacanja).

Kod gostiju je Dmitrij Hvostov ubacio 20 koševa (3/6 za dva, 4/8 za tricu, 2/2 slobodna bacanja) i skupio osam asistencija. Vladimir Ivlev ubacio je 16 uz osam skokova, dok je Semen Antonov ubacio 15 koševa.

• Obrisan korisnik30.04.2016. u 16:47
    Kad bi CSKA izbacili iz VTB lige to bi bila među zanimljivijim europskim ligama, a kvalitetu ionako imaju. Jedino što CSKA kvari neizvjesnost natjecanja.
  • Obrisan korisnik30.04.2016. u 16:25