Branimir Korać • nedjelja, 08.05.2016.

Pretposljednje kolo Primere smanjilo je broj momčadi koje pretendiraju na naslov prvaka. Atletico Madrid otpao je iz igre porazom u gostima kod Levantea, a Barcelona i Real Madrid upisali su pobjede. U posljednjem kolu Barcelona gostuje kod Granade i pobjedom može obraniti naslov prvaka bez obzira na ishod dvoboja Deportivo - Real Madrid...

Barcelona je napravila novi korak prema naslovu prvaka i samo još jedna pobjeda dijeli je od ispunjenja cilja. Gostovat će u posljednjem kolu kod Granade, a u pretposljednjem kolu svladala je na Camp Nouu Espanyol s 5:0.

Očekivan rasplet, Barcelona je potvrdila razliku u kvaliteti i bez problema visoko je slavila. Povela je već u osmoj minuti sjajnim pogotkom Lea Messija iz slobodnog udarca, a tri minute kasnije Ivan Rakitić poslao je loptu u mrežu, no pogodak nije priznat, opravdano zbog zaleđa.

U drugom dijelu Espanyol se potpuno raspao. Već u 52. minuti Luis Suarez doveo je domaćina u vodstvo 2:0, deset minuta kasnije postigao je svoj drugi pogodak, a u zadnjih 15 minuta među strijelce su se upisali i Rafinha i Neymar za konačnih 5:0.

Upravo Rafinha ušao je u igru umjesto Rakitića koji je travnjak napustio u 74. minuti.

Madridski Atletico otpao je iz kombinacija za naslov prvaka. Gostovao je u Valenciji kod Levantea koji je već ispao iz lige, ali Simeoneova momčad kiksala je i upisala poraz 2:1.

Nije pomogao niti rani pogodak Fernanda Torresa već u drugoj minuti, nakon točno pola sata igre Victor Casadesus poravnao je na 1:1.

U drugom dijelu pokušavali su gosti doći do pobjede, no domaćin se obranio i onda u završnici preko Giuseppea Rossija stigao do drugog pogotka i pobjede.

Real Madrid svladao je na Santiago Bernabeuu Valenciju s 3:2 i tako ostao na bod iza Barcelone i s nadom u pomoć Granade u borbi za naslov prvaka.

Bez Luke Modrića koji je propustio ovaj dvoboj zbog ozljede mišića, a Mateo Kovačić dobio je priliku u zadnjih 25 minuta umjesto Karima Benzeme.

Madriđani su na poluvremenu imali prednost 2:0 golovima Cristiana Ronalda i Karima Benzeme, ali Valencia je prijetila i smanjila preko Rodriga nakon deset minuta igre u drugom dijelu.

Ubrzo je Ronaldo došao do novog pogotka, ali i Valencia smanjila golom Gomesa na ulasku u zadnjih deset minuta. Ubrzo je isključen Rodrigo i Valencia s čovjekom manje nije došla do poravnanja.

Celta je napravila novi korak prema osiguravanju pete pozicije domaćom pobjedom protiv Malage. Slavila je s 1:0 pogotkom Diega Nolita u 31. minuti. Duje Čop za goste je odradio 80 minuta nakon čega ga je zamijenio Uche.

60 minuta dobio je Josip Radošević u domaćem remiju Eibara s Real Betisom. Ruben Castro bio je strijelac za goste koji su prednost držali do 73. minute kada Enrich pogađa za 1:1.

Getafe i Sporting Gijon susreli su se u važnom susretu u borbi za opstanak, a on je završen remijem 1:1 i obje momčadi i dalje su u opasnosti. Alen Halilović igrao je za goste do 68. minute kada ga je zamijenio Menendez i to pri vodstvu Sportinga 1:0 nakon gola Alvareza u 50. minuti. Getafeu je bod osigurao Šćepović pogotkom u 80. minuti. Gosti su posljednjih pola sata odradili s igračem manje nakon drugog žutog kartona Nachu Casesu.

U problemima je Rayo Vallecano koji je poražen na gostovanju kod Real Sociedada, a Granada je došla do velike pobjede 4:1 u gostima kod Seville.

• Evangelista10.05.2016. u 16:57
    joj, što su mi naporni ovi koji viču "kad će već jednom doći kraj Barceloni i Realu". Atletico je bio prvak 2014. godine, prema tome kraj im je došao prije nego recimo Manchesteru ili Chelseaju. :D
    Evangelista
  • qvestor09.05.2016. u 08:02
    Poznavajući Simeonea sigurno nisu pustili utakmicu Levanteu jednostavno nisu imali sreće koju su u ligi prvaka imali i protiv Barce i protiv Bayerna ali baš zato nogomet i jest zanimljiv
    qvestor
  • Obrisan korisnik08.05.2016. u 22:50
    Kad ce vec jednom doci kraj toj Barceloni i Realu,pa vec ih je stvarno pun kurac kome to vise moze biti zanimljivo za gledati osim navijaca tih klubova, konacno se prava stvar dogodila u engleskoj s Leicesterom daj boze vise takvih stvari jet ovo je prevrsilo svaku mjeru, da samo ak imas brdo para... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik08.05.2016. u 21:30
    Prošle godine Barcelona pustila Deportivu da ostane a ove Villarreal! Imaju dobre veze! Usput jedna utakmica Barce da protivnik ima 11 igrača do kraja.Čisti faul Suareza za treći gol ali to je već normalno!
  • Veni vidi vici08.05.2016. u 19:51
    Barcelona i Real očekivano pobijedili, al koja očigledna lakrdija u borbi za ostanak, Atletico izgubio od raspalog i posljednjeg Levantea kojem je valjda pustio da se pokuša spasiti ispadanja, al su ih Sevilla i Villarreal "nadmudrili" tankiranjem Granadi i Deportivu da se ovi spase ispadanja, pa... [više na forumu]