Nikola Raič • nedjelja, 15.05.2016.

Posljednji susreti španjolskoj prvenstva ostat će u dobrom sjećanju našim igračima. Halilović je osigurao opstanak sa Sportingom, a Duje Čop je zabio u posljednjem nastupu ove sezone...

Prije posljednjeg kola na Pirinejima ostala su dva slobodna mjesta na putu za drugu ligu, a između Getafea, Rayo Vallecana i Sportinga iz Gijona spasili su se potonji zahvaljujući pobjedi od 2:0 protiv Villarreala koji je osigurao plasman u Ligu prvaka.

Momčad iz Gijona imala je sve u svojim rukama, a pomogao im je i Betis koji je savladao Getafe. Sporting je pogocima Rodrigueza iz osme i Alvareza iz 79. minute došao do tri ključna boda u borbi za opstanak. Alen Halilović, koji je odigrao vrlo dobru sezonu, u igru je ušao u 68. minuti i tako još jednom dao obol uspjehu Sportinga.

Kako je napomenuto, direktan protivnik Sportinga za opstanak, Getafe, izgubio je na gostovanju kod Betisa i tako ispao iz utrke za opstanak. Betis je pošteno odigrao utakmicu i potpuno zasluženo slavio s 2:1. Strijelci za domaćine bili su Pezzella i Castro, dok se za oproštaj od Primere u listu strijelaca upisao Medran.

Rayo Vallecano je upisao „Pirovu pobjedu“ u susretu protiv posljednjeplasiranog Levantea. Rayu je rezultat iz Seville išao na ruku, ali pobjedom Sportinga njihove nade su potonule u drugu ligu. Vallecano je brzo riješio pitanje pobjednika s dva pogotka u prvom dijelu. Strijelci su bili Hernandez i Jozabeld.

U drugom dijelu, uz osluškivanje rezultata iz Gijona, vidjeli smo po pogodak sa svake strane. Za Levante je zabio Verza iz kaznenog udarca, a za konačnih 3:1, zabio je Miku.

Ranije su odigrane dvije utakmice bez ikakvog značaja za konačni poredak. U golijadi u Barceloni Espanyol je svladao Eibar s 4:2, a Malaga je s visokih 4:1 slavila protiv Las Palmasa uz odličan pogodak Duje Čopa za vodstvo 1:0.