Mihaela Bradovski • subota, 14.05.2016.

Barcelona je obranila naslov prvaka Španjolske. U posljednje kolo ušla je s prednosti od jednog boda ispred madridskog Reala, obje momčadi slavile su na gostovanjima i Barcelona je zadržala prvo mjesto. Naslov je potvrđen pobjedom u gostima kod Granade s 3:0, a Real Madrid slavio je u La Coruni kod Deportiva s 2:0...

Barcelona je na gostovanje kod Granade doputovala sa saznanjem da joj pobjeda osigurava naslov prvaka bez obzira na rezultat Real Madrida u La Coruni. Razlika u kvaliteti između Granade i Barcelone nije upitna, a potvrđena je i na travnjaku.

Tijekom tjedna bilo je dosta govora o premiranju igrača Granade od strane madridskog Reala, međutim ako je i bilo nekih sličnih radnji, to im nije pomoglo, Barcelona je jednostavno bila bolja, zasluženo je slavila i odnijela titulu prvaka.

Prvih 20 minuta domaćin je davao nadu Madriđanima držeći još uvijek čistu mrežu, ali u 22. minuti Barcelona je povela. Odlična akcija gostiju koja je okončana ubačajem Albe za Luisa Suareza koji iz blizine lakoćom zabija.

U završnici prvog poluvremena novi pogodak gostiju i ponovno je strijelac Suarez. Ovaj put u ulozi asistenta bio je Dani Alves.

Već tada bilo je sve jasno, Granada nije ozbiljnije prijetila, Barcelona je rutinski kontrolirala susret i imala zasluženo vodstvo 2:0. U drugom dijelu domaćin je zaprijetio kada je Fran Rico bio u odličnoj poziciji, ali Ter Stegen je obranio, a kada je u 86. minuti svoj treći pogodak postigao Suarez, slavlje je moglo započeti.

U samoj završnici Barral je pogodio vratnicu i Granada nije uspjela doći do počasnog pogotka.

Barcelona je tako obranila naslov prvaka uz nastup Ivana Rakitića do 79. minute kada ga je zamijenio Arda Turan.

Real Madrid nije ovisio o sebi, trebao je pomoć Granade, ali ona nije došla. Pobjeda u La Coruni kod Deportiva samo je označila pobjednički završetak sezone.

Madriđani su slavili s 2:0, a teži poraz Deportiva spriječio je Stipe Pletikosa koji je odigrao vrlo dobru utakmicu i bio među istaknutijim pojedincima. Pletikosi je to bio najvjerojatnije posljednji nastup u karijeri, a za dobre obrane nagrađen je i ovacijama s tribina.

Real Madrid poveo je praktički iz prve akcije prema domaćem golu. U sedmoj minuti Cristiano Ronaldo postigao je pogodak iz blizine nakon što se našao na pravom mjestu nakon neuspjelog pokušaja Karima Benzeme.

Sredinom prvog poluvremena Ronaldo dolazi do drugog pogotka, 35. u prvenstvu ove sezone i za povećanje prednosti real Madrida na 2:0.

Do kraja prvog poluvremena domaćin je opasno živio, u nekoliko navrata dobro je intervenirao Pletikosa, a dva puta okvir gola zaustavio je Ronalda na putu do hat-tricka.

U drugom poluvremenu pogodaka nije bilo, obje momčadi pokušavale su i imale niz dobrih prilika, ali Pletikosa i Navas zaustavili su sve što je išlo u okvir gola.

U gostujućim redovima Luka Modrić odradio je svih 90 minuta dok Mateo Kovačić nije dobio priliku s klupe.