Liga prvaka, Finale, 28.05.2016, 20:45 h, Milano, San Siro
Suci: Mark Clattenburg, Simon Beck, Jake Collin (Engleska)
5:3(1:0, 1:1, 1:1 pp, 5:3 pen) Atlético Madrid
Yannick Carrasco 79'
Atlético Madrid

Branimir Korać • subota, 28.05.2016.

Sezona 2015/2016 zaključena je finalom Lige prvaka u Milanu u kojem je Real Madrid slavio protiv Atletica boljim izvođenjem jedanaesteraca. Nakon 120 minuta bilo je 1:1, a onda je Real otišao do pobjede 5:3.

Danilo
52'
21
Isco
72'
18
Lucas Vazquez
77'
Yannick Carrasco
46'
19
Lucas Hernandez
109'
22
Thomas Partey
116'
Diego Simeone

Prije dvije godine u Lisabonu Real Madrid bio je bolji u produžecima, sada je odluka pala s 11 metara i Atletico je ponovno ostao kratak. Jedan jedini promašaj bio je dovoljan da Real Madrid uzme svoju 11. titulu prvaka Europe.

Bio je to dramatičan i ravnopravan dvoboj u kojem je Real bolje izgledao u produžecima i na kraju ipak zasluženo uzeo pobjedu. U 90 minuta vodila se dosta ravnopravna bitka iako je ti Real bio opasniji i kada se sve sagleda, Kraljevskom klubu teško se može prigovoriti na osvojenoj tituli.

Atletico je pokušao od početka stvarati pritisak na Realove igrače odmah na početku kreacije napada, to je donekle uspijevao dok se igrači Kraljevskog kluba nisu prilagodili.

Trebalo je tek kraće vrijeme Modriću i društvu da počnu stvarati ozbiljnije prijetnje, a one su počele dolaziti iz prekida.

Prvo je u sedmoj minuti nakon ubačaja Balea lopta došla u petercu do Casemira i Benzeme, ali Oblak fantastično brani na gol liniji da bi u 15. minuti Real Madrid poveo.

Kroos je ubacio u 16 metara, Bale je prebacio loptu u peterac tamo do nje dolazi Sergio Ramos i prosljeđuje ju u mrežu. Ramos je čini se bio u zaleđu, tražili su Atleticovi igrači nedozvoljenu poziciju, ali Clattenburg nije mislio tako.

Do kraja prvog dijela nije se praktički ništa događalo. Real je bez većih problema kontrolirao igru i to na način da je prepustio loptu Atleticu i odlično zatvorio prilaze svojem golu. Kod Atletica je bio očit nedostatak kreacije pa su tako izostale i velike prilike.

Tek nekoliko dalekometnih pokušaja Griezmanna< i niti jedan iole opasan.

U drugi dio Simeone je ušao s napadačem više nakon što je uveo Carrasca, a nakon samo 50 sekundi igre u drugom dijelu dosuđen je kazneni udarac za njegovu momčad.

Lopta je išla u 16 metara prema Fernando Torresu, Pepe je kasnio sa startom i zakačio je Torresovu nogu s leđa te je dosuđen penal. Pucao je Griezmann, snažno i po sredini, ali zatresao je gredu.

Atletico je pokušavao dugačkim loptama pronaći Torresa, no on je gubio bitke s Realovim braničima i iz svake takve lopte "u bunar", Real je kretao prema naprijed. Iz jednog opasnog napada rodio se zicer za Benzemu, stvorio mu ga je Luka Modrić, ali Oblak je sjajno obranio taj pokušaj.

Imao je Real Madrid još jednu veliku priliku u 77. minuti kada se Atletico spašavao izbijanjem s gol linije, a nakon tog promašaja uslijedila je kazna. Juanfran je sjajno ubacio u 16 metara za Carrasca koji natrčava i zabija za poravnanje u 79. minuti susreta.

Do kraja regularnog dijela promjena više nije bilo i otišlo se u produžetke.

U prvih 15 minuta obje momčadi igrale su dosta oprezno, nije bilo velikog rizika, a bliže pogotku bio je Real koji je prijetio preko Ronalda i Balea, ali Oblak nije imao previše problema.

Niti u drugom produžetku pogodaka nije bilo, dobru priliku imao je Lucas, ali Gimenez je spasio dobrim ulaskom u blok.

Luka Modrić imao je dosta problema s mišićem od početka drugog produžetka i tek ćemo vidjeti kakva je njegova zdravstvena situacija, najgora vijest bila bi neka nova ozljeda uoči Eura.

Prilikom izvođenja jedanaesteraca za Real Madrid zabili su Lucas, Marcelo, Bale, Ramos i Ronaldo, na drugoj strani Griezmann, Gabi i Saul također su pogađali, ali ključna je bila vratnica Juanfrana u četvrtoj seriji čime je Real po 11. put postao prvak Europe.