Barcelona u završnici do druge pobjede, Perasovićeva Laboral Kutxa u teškoj situaciji

Branimir Korać • nedjelja, 05.06.2016.

Barcelona je zadržala prednost domaćeg parketa u polufinalnoj seriji protiv Laboral Kutxe nakon što je upisala i drugu pobjedu te povela s 2-0 u seriji...

Nakon vrlo lošeg nastupa Laboral Kutxe u prvoj utakmici polufinala doigravanja, drugi dvoboj bio je znatno izjednačeniji. Perasovićeva momčad ovaj put se "pojavila" na parketu i Barcelona je puno teže došla do pobjede.

Završilo je 73:68 za domaćina koji je morao puno više raditi da bi slomio otpor dobre gostujuće momčadi.

Obje momčadi imale su dosta oscilacija tijekom susreta. Laboral Kutxa imala je priliku doći do pobjede, međutim nije ju znala iskoristiti.

Na početku posljednje četvrtine vodila je 58:52 nakon ubačaja Bourousisa, ali Barcelona je nakon toga napravila seriju 13:2, odvela dvoboj na svoju stranu i zadržala vodstvo do kraja.

U zadnju minutu domaćin je ušao s prednosti 73:68, gosti su pokušavali dalekometnim šutevima uhvatiti priključak, ali Adams i Hanga nisu pogađali i Barcelona je stigla do druge pobjede.

Kod Barcelone Stratos Perperoglou ubacio je 11 poena (3/4 za dva, 1/4 za tri) uz pet skokova, a Justin Doellman deset poena (4/6 za dva, 0/2 za tri). Ante Tomić za 20 minuta ubacio je šest poena (3/5 za dva), uhvatio pet skokova i podijelio četiri asistencije.

Kod gostiju Mike James upisao je 15 poena (5/7 za dva, 1/2 za tri), a Kim Tillie 13 (3/7 za dva, 2/2 za tri) uz sedam skokova. Darko Planinić igrao je 13 minuta i ubacio je četiri poena (2/4 za dva) uz dva skoka.