EP 2016., skupina C, 1. kolo, 12.06.2016, 18:00 h, Stade de Nice - Nice
Suci: Ovidiu Hategan, Octavian Sovre, Sebastian Gheorghe (Rumunjska)
Arkadiusz Milik 51'
1:0(0:0) Sjeverna Irska
Sjeverna Irska

Mihaela Bradovski • nedjelja, 12.06.2016.

Baš kao i Hrvatskoj u prvom dvoboju dana jedan pogodak vrijedan punog plijena bio je dovoljan i reprezentativcima Poljske u skupini C. Debitantu Sjevernoj Irskoj presudio je Milik početkom drugog dijela...

Tomasz Jodlowiec
78'

Kamil Grosicki
80'

Slawomir Peszko
88'
Stuart Dallas
46'
11
Conor Washington
67'
19
Jamie Ward
76'
Michael O'Neill

Nakon prilikama bogatog susreta između Turske i Hrvatske i njene sjajne pobjede, reprezentativci Poljske i Sjeverne Irske svojim su navijačima, a posebno neutralnim gledateljima, ponudili daleko manje uzbuđenja, posebno kada je u pitanju prvo poluvrijeme.

Poljaci su od starta "sakrili" loptu u svoje noge, strpljivo pokušavali doći do prilika, nekoliko ih je i ostalo neiskorišteno, no na odmor se otišlo s početnih 0:0.

Najizgledniju priliku izabranici Adama Nawalke kreirali su i propustili u 39. minuti, točnije Kapustka koji se sam izborio za poziciju, gađao vrlo dobro, ali McGovern iz svega izlazi još boljom reakcijom.

Ovoj opasnosti prethodile su dvije poluprilike Milika dok su reprezentativci Sjeverne Irske prvih 45 minute svu svoju koncentraciju držali na obrambenim zadacima.

Šest minuta nakon starta drugog dijela Poljaci ponovno ulaze u protivnički kazneni prostor i napokon naplaćuju svoje bolje izdanje. Kombinaciju koja je probila sjevernoirsku obranu složili su Blaszczykowski te strijelac Milik koji ovoga puta ne propušta poentirati s 15-ak metara.

Svoju jedinu pravu priliku Sjeverna Irska imala je u 71. minuti. Prema vratima Szczesnyja zaletio se Conor Washington, igrač koji je u igru ušao četiri minute ranije, no bez obzira na svježinu vratar Poljske uspio je prvi stići na loptu.

S druge strane, puno ozbiljnije opasnosti pred McGovernom, najprije dvije u 82. minuti kada je prvo, snažnim udarcem s distance, pokušao tek uvedeni Grosicki, a zatim i Milik s 15 metara no i taj udarac odlazi ravno u ruke protivničkog vratara.

Šest minuta kasnije svoj je snažan šut oprobao i Krychowiak te su ga od pogotka dijelili centimetri, no na kraju je sve ostalo na onom Milika s početka nastavka koje je po broju prilika bilo bogatije u odnosu na početnih 45 minuta.