EP 2016., skupina B, 2. kolo, 15.06.2016, 15:00 h, Stade Pierre Mauroy - Lille
Suci: Damir Skomina, Jure Praprotnik, Robert Vukan (Slovenija)
Vladimir Weiss 32'
Marek Hamšik 45'
Slovačka

Branimir Korać • srijeda, 15.06.2016.

Slovačka je upisala prvu pobjedu na Europskom prvenstvu u Francuskoj i tako je napravila korak prema prolazu u osminu finala Europskog prvenstva...

Pavel Mamajev
46'
8
Denis Glušakov
46'
15
Roman Širokov
75'
Adam Nemec
66'
18
Dušan Švento
72'
21
Michal Duriš
80'
Jan Kozak

Slovaci i Rusi u susret drugog kola ušli su bez pobjede iz prvog kola i bilo je jasno da su tri boda imperativ. Na kraju su do njih došli Slovaci, no ta tri boda i ne znače automatski prolaz kao što Ruse ovaj poraz ne izbacuje iz igre za osminu finala.

Prvo poluvrijeme bilo je očajno za Ruse. Na odmoru su Slovaci imali vodstvo 2:0, čime su se posve približili svojoj prvoj pobjedi na Europskom prvenstvu.

Slovaci su Rusima prepustili loptu, a onda iz kontranapada opasno prijetilii takva igra im se isplatila. Nakon nekoliko stidljivih pokušaja u prvih pola sata, Rusi su prvi došli blizu pogotka i to nakon odličnog udarca Smolova s 20-ak metara, ali on je išao malo pokraj gola.

U 32. minuti Slovaci su poveli. Dugačka lopta za Vladimira Weissa koji lakoćom koristi amatersko ispadanje Berezuckog i Smolnikova, ostaje sam pred Akinfejevim i zabija za vodstvo.

U samoj završnici poluvremena i drugi pogodak Slovačke. Prava majstorija Mareka Hamšika koji je iskosa dobio loptu iz kornera, namjestio se i iz neugodne pozicije pogodio sam gornji suprotni kut.

Koliko je Slucki bio zadovoljan svojom momčadi, pokazuje i dvostruka izmjena na poluvremenu koja je tek djelomično pokrenula Ruse.

Krenuli su bolje i agresivnije, Slovačka se još malo povukla i više je razmišljala o tome kako sačuvati prednost nego kako dotući neraspoloženog protivnika.

Međutim ruska inicijativa bila je jalova, imali su više loptu u nogama, ali kao da nisu znali što s njom napraviti i nikako nisu mogli probiti slovačku obranu.

Uspjeli su u tome tek deset minuta prije kraja susreta kada je Hubočan loše ispucavao loptu, ona se odbila od ruskog igrača i došla na lijevoj strani do Šatova. odigran je dobar dupli pas sa Širokovim nakon čega Šatov nabacuje na glavu Glušakova za laganu egzekuciju.

Do kraja su Rusi pokušavali stvoriti pritisak i doći do poravnanja, ali pravi udarac prema golu Kozačika nisu uputili.

• narada10816.06.2016. u 01:13
    ove dve (ne postojeće) obrane Rusa kod prva dva gola treba poslati u neku emisiju za humor i komediju. Slatko sam se nasmijao uoči takvog amaterizma. Ne, ne znaju oni ko je Hamšik ...