EP 2016., skupina A, 2. kolo, 15.06.2016, 18:00 h, Park prinčeva, Pariz
Suci: Sergej Karašev, Nikolaj Golubjev, Tihon Kaljugin (Rusija)
1:1(1:0) Švicarska
Admir Mehmedi 57'
Švicarska

Mihaela Bradovski • srijeda, 15.06.2016.

Švicarska i Rumunjska remizirale su 1:1 čime je Švicarska napravila veliki korak prema osmini finala. Sada je na četiri boda dok je Rumunjska uhvatila tek prvi bod...

Ovidiu Hoban
46'
16
Steliano Filip
62'
14
Florin Andone
83'

Breel Embolo
64'

Michael Lang
83'
17
Shani Tarashaj
90'
Vladimir Petković

Nakon remija protiv Švicarske, Rumunjska ima jasnu računicu za prolazak dalje. U posljednjem kolu jednostavno mora svladati Albaniju kako bi uhvatila najmanje treće mjesto i na taj način ušla među one trećeplasirane koji se nadaju prolazu. Švicarska je već sada na četiri boda, ima pozitivnu gol razliku i može polako razmišljati o osmini finala.

Bila je to dobra utakmica na Parku prinčeva gdje su Hrvatska i Turska pružili zanimljiv i prilikama bogat dvoboj, a u istom stilu nastavili su i Švicarska i Rumunjska.

Švicarci su imali bolji ulazak u utakmicu, Haris Seferović u prvih 15 minuta dva puta mogao je dovesti svoju reprezentaciju u vodstvo, ali nije zabio i vrlo brzo uslijedila je kazna na drugoj strani.

U 19. minuti dosuđen je kazneni udarac za Rumunjsku, a skrivio ga je Lichtsteiner. Prekršaj je definitivno postojao, branič Juventusa očigledno je povlačio Chipciua za dres i Karašev ga je za to kaznio. Siguran izvođač, kao i protiv Francuske, bio je Stancu.

Do kraja prvog dijela mogli su do pogotka i jedni i drugi, no mreže se više nisu tresle. Za Švicarce izgledne prilike propuštali su Schär, Rodriguez i Džemaili dok je na drugoj strani čisti zicer upropastio Sapunaru koji je iz idealne pozicije pogodio vanjski dio vratnice.

U drugom poluvremena nastavio se dinamičan dvoboj, Švicarci su bili nešto opasniji, ali niti Rumunji nisu posustajali. Igralo se otvoreno i obje momčadi željele su puni plijen.

Odmah na početku drugog poluvremenaDjourou je umalo postigao autogol, a deset minuta kasnije Švicarska poravnava. Odbijala se lopta u rumunjskom kaznenom prostoru, na kraju je Mehmedi dočekao na volej i opalio svom snagom u mrežu.

Nakon što je Švicarska zasluženo došla do poravnanja, krenula je i po potpuni preokret. Izgledala je dosta opasnije, ali je bila neprecizna u završnici.

Dosta živosti unio je napadač Basela Breel Embolo koji je i sam propustio jednu vrlo dobru priliku, u dva navrata iz odličnih pozicija Xherdan Shaqiri loše je izvodio slobodnjake te se u završnicu ušlo s 1:1.

U tih zadnjih deset minuta nije bilo pogodaka, ali niti pravih prilika, ostalo je 1:1 čime je Švicarska došla do četvrtog boda i praktički osigurala osminu finala Europskog prvenstva.

• Obrisan korisnik16.06.2016. u 07:35
    A još gledao 3.60 na penal i reko, ma daj, di će baš opet penal na tekmi rumunjske haha :)
  • Obrisan korisnik16.06.2016. u 05:36