EP 2016., skupina C, 2. kolo, 16.06.2016, 21:00 h, Stade de France - Saint-Denis
Suci: Björn Kuipers, Sander van Roekel, Erwin Zeinstra (Nizozemska)
Njemačka
Njemačka
0:0(0:0) Poljska
Poljska

Njemačka i Poljska podjelom bodova došle na korak do drugog kruga

Niko Rukavina • četvrtak, 16.06.2016.

Njemačka i Poljska odigrali su na Stade de Franceu prvu utakmicu na Euru 2016 bez pogodaka. Ovim remijem obje su momčadi došle na korak do plasmana u nokaut fazu natjecanja.

Andre Schürrle
66'

Mario Gomez
72'

Tomasz Jodlowiec
76'
21
Bartosz Kapustka
80'

Slawomir Peszko
87'
Adam Nawalka

Nakon prilično nesadržajnog prvog dijela, drugo je bilo puno otvorenije. Poljaci su nekoliko puta opasno zaprijetili no na kraju je podjela bodova najpravednije rješenje s obzirom na prikazano. S bodom u posljednjem kolu obje će momčadi i matematički osigurati osminu finala.

Nijemci su vrlo ofenzivno ušli u utakmicu. Prvi put zaprijetili su u 4. minuti kada je Mario Götze glavom pucao kraj gola na asistenciju Juliana Draxlera. Ubrzo je pokušao Jonas Hector, a u 16. je svoju prigodu imao i Toni Kroos. Međutim, nakon obećavajućeg otvaranja utakmica se umrtvila i do kraja poluvremena nismo zabilježili niti jednu prigodu.

Nastavak utakmice je bio puno bolji. Odmah na otvaranju najveća prigoda za Poljsku, Kamil Grosicki je centrirao, no Arkadiusz Milik je zakasnio na loptu. Nijemci uzvraćaju već u sljedećem napadu, ali Götze iskosa puca ravno u Lukasza Fabianskog.

Puno bolja Poljska u nastavku utakmice zaprijetila je u 59. dva puta, preko Milika i Roberta Lewandowskog, a deset minuta kasnije poljski tragičar Milik propustio je još jednu veliku šansu nakon što je promašio loptu na asistenciju Grosickog.

Vrlo brzo zaprijetio je i Mesut Özil, ali je Fabianski ponovno bio siguran. Do kraja utakmice Nijemci su više pritiskali, no više nije bilo velikih prigoda te su obje momčadi podjelom bodova došle na korak do osmine finala.

• qvestor17.06.2016. u 13:44
    Nijemci nisu uvjerljivi ali dignut će se oni imaju kvalitetu Loew bi trebao pronaći optimalan sastav i prestat forsirat Goetzea, a Mustafi je pokazao da je u ovom trenutku bolji od Hummelsa
    qvestor
  • narada10816.06.2016. u 23:41
    Poljaci jaki; Njemci -- puno upitnika.
    narada108
  • Obrisan korisnik16.06.2016. u 23:26
    Jadan Lewandowski sa onako losim partnerom kakav je Milik. Bolje bi bilo da je igrao u formaciji kao jedini spic. Prije bi dao gol nego ovako kada misli da ima suigraca u napadu. Njemci su me iznenadili da barem jedan gol nisu zabili.