EP 2016., skupina F, 3. kolo, 22.06.2016, 18:00 h, Stade de Lyon - Lyon
Suci: Martin Atkinson, Michael Mullarkey, Stephen Child (Engleska)
Nani 42'
Cristiano Ronaldo 50', 62'
Portugal

Petar Jenjić • srijeda, 22.06.2016.

Sjajnu utakmicu mogli smo gledati u Lyonu gdje je mađarska reprezentacija tri puta bila u vodstvu i tri puta ga ispuštala. Balasz Dzsudzsak zabio je dva pogotka kod Mađara, dok je isti učinak s druge strane imao Cristiano Ronaldo. Portugal će tako igrati protiv hrvatske reprezentacije u osmini finala.

Barnabas Bese
46'
11
Krisztian Nemeth
70'
18
Zoltan Stieber
83'

Renato Sanches
46'

Fernando Santos

Najbolju su utakmicu na turniru bez premca odigrali Portugal i Mađarska. Susret je završio rezultatom 3:3, s tim da su Portugalci morali strepiti i čekati rezultat s druge utakmice. Pošto je Island slavio protiv Austrije, tako je Mađarska završila prva, a Portugal treći te će igrati protiv Hrvatske u osmini finala

Uoči susreta mađarski izbornik Bernd Strock rekao je kako je zadovoljan kako njegova momčad igra te da moraju biti jako oprezni: „Tko je prije prvenstva mislio da ćemo biti na vrhu naše skupine sa četiri boda, a Portugal će nas morati pobijediti za prolaz? Trebamo nastaviti kako smo igrali u dosadašnja dva susreta i moramo nastaviti igrati jako disciplinirano. Pritisnut će nas jer su jako dobra reprezentacija.“

S druge strane se Fernando Santos nije prepustio pesimizmu nakon utakmice s Austrijom: „Vjerujem u svoje igrače. Zašto sada odjednom postao pesimist? Sve do prije nekoliko dana svi su vjerovali u nas. Odigrali smo jako dobro protiv Austrije, radili smo jako dobro i imamo jako dobre igrače. Ne znam zašto im ne vjerujete, ja vjerujem da možemo.“

U uvodnim minutama nije bilo značanijih prilika. Jalova inicijativa Portugala nije davala nikakve rezultate, a Nani je bio najrastrčaniji igrač na terenu. Međutim, Mađari su šokirali Portugalce i došli u vodstvo u 19. minuti. Pogodak sličan onom Luke Modrića protiv Turske postigao je Zoltan Gera za veliko slavlje svoje momčadi. Gotovo je u isto vrijeme poveo i Island protiv Austrije.

Portugal je nastavio s jalovom inicijativom, koja je trajala do 43. minute. Tada Cristiano Ronaldo sjajno proigrava Nanija koji matira Gabora Kiralyja i poravnava rezultat. Minutu je kasnije Adam Szalai pokušao dalekometnim šutem iznenaditi Ruija Patricija, međutim portugalski je vratar obranio bez većih poteškoća.

Šok za Portugal na otvaranju drugog poluvremena. Balasz Dzsudzsak izveo je slobodni udarac sa 25 metara, lopta je okrznula portugalskog igrača u živom zidu i promijenila smjer, što je bilo dovoljno da prevari Ruija Patricija i uđe u gol. Međutim prednost je Mađara trajala samo tri minute. Joao Mario sjajno je uposlio Cristiana Ronalda koji petom zabija za izjednačenje. Ronaldo je postao prvi igrač koji je postigao barem jedan pogodak na četiri različita europska prvenstva.

Ponovno Portugalci ne mogu vjerovati što se dogodilo. Dzsudzsak je u 55. minuti uputio udarac s ruba kaznenog prostora, loptu je malo skrenuo Nani, opet dovoljno da Rui Patricio bude nemoćan i da po treći puta mora vaditi loptu iz vlastite mreže.

Pogocima i dalje nije bio kraj, a po treći puta izjednačio je Portugal u 62. minuti, a strijelac je ponovno bio Ronaldo. Tri minute kasnije Mađari su bili u još jednoj sjajno prilici za gol, ali je Akos Elek zatresao vratnicu.

Naredni period protekao je nešto mirnije, bez većih prilika. Obje su momčadi primirile igru i podijelile po bod.

• Veni vidi vici23.06.2016. u 10:21
    kakva luda utakmica, svaka čast Mađarima, nadam se da ćemo isprašiti ovaj prenapuhani Portugal i da će umišljeni zalizanko nakon subote pakirati kofere
    Veni vidi vici
  • Obrisan korisnik22.06.2016. u 21:58
    znači to je konačno, portugal. od svih ekipa nisam htio belgiju i portugal jer smo slabo igrali protiv brzih krila. kako mi ne ležimo talijanima, tako do sad nama nisu ležale te brze ekipe. vjerujem u naše, ali više bi volio švabe i talijane nego ove papke i šugavog ego manijaka ronalda
  • Obrisan korisnik22.06.2016. u 21:40
    najgora moguća opcija. mi smo odigrali sve tekme odlično, portugal niti jednu. predobra su repka da se tako nešto nastavi, a i kad se pogleda, mi smo prva repka koja će igrat protiv njih. nećemo se stisnut iza i čekat, a to njima itekako odgovara jer su svi jaki kad imaju prostora. uglavnom... [više na forumu]
  • vjesu22.06.2016. u 21:32
    Ovo je u bit prva natjecateljska tekma protiv njih (1996 se ne moze shvatiti ozbiljno)...tako da ja ne vidim problem sto nikad nismo pobjedili. Ne razumijem zasto su se sad svi opet ukakili. Bolje na Portugal nego na Italiju. Uostalom ako zelimo doci daleko onda u ovim uvjetima (mi smo u boljoj... [više na forumu]
    vjesu
  • Obrisan korisnik22.06.2016. u 20:18
    Ovo je ključna tekma. Gledao sam ih sve 3 tekme, jedino su protiv Islanda bili dominantni u 1. poluvremenu. U ostalim tekmama su držali loptu, ali svaki put kad im je netko došao pred gol je bila panika. Imaju jako dobre igrače i nismo dobro prolazili protiv njih, ali ako ćemo po trenutnoj formi... [više na forumu]