EP 2016., skupina E, 3. kolo, 22.06.2016, 21:00 h, Stade de Nice - Nice
Suci: Felix Brych, Mark Borsch, Stefan Lupp (Njemačka)
0:1(0:0) Belgija
Radja Nainggolan 84'
Belgija

Branimir Korać • srijeda, 22.06.2016.

Belgijci su upisali pobjedu u posljednjem susretu skupine E zahvaljujući pogotku Radje Nainggolana. Švedska tako ispada uz vjerojatno posljednji nastup Zlatana Ibrahimovića u reprezentativnom dresu...

John Guidetti
63'

Jimmy Durmaz
70'
22
Erkan Zengin
82'
Dries Mertens
70'
20
Christian Benteke
87'
17
Divock Origi
90'+3'
Marc Wilmots

Vrlo razočaravajuće Europsko prvenstvo za Šveđane zaključeno je novim porazom. Belgija je bila bolja s minimalnih 1:0 čime je na kraju dohvatila drugo mjesto te će igrati protiv Mađarske.

Kako je susret počeo, činilo se da će biti prepun prilika, međutim nakon odličnog ulaska u utakmicu igra se primirila. Belgijci su u prvih 45 minuta imali inicijativu, bolje su stajali na terenu, ali nisu to uspjeli konkretizirati.

Šveđani su već u petoj minuti imali čisti zicer kada je Marcus Berg bio u odličnoj poziciji, ali nije uspio iz voleja svladati Thibauta Courtoisa koji je sjajno obranio njegov pokušaj.

Belgija je nakon toga bila aktivnija, igrala je bolje, ali i Belgijci i Šveđani griješili su u situacijama kada se očekivao ulazak u dobru poziciju za pogodak i na odmoru su mreže mirovale.

Osim te rane prilike Švedske, treba istaknuti još eventualno pokušaje Ibrahimovića i De Bruynea, premalo od ove dvije reprezentacije.

U drugi dio Švedska je ušla nešto angažiranije, ali Belgija se solidno branila i nije dopuštala Šveđanima da ozbiljnije pritisnu.

Prilike su i dalje bile rijetkost pa je tako u 66. minuti Isaksson po prvi put ozbiljnije intervenirao u drugom dijelu i to nakon dobrog udarca De Bruynea s 20 metara u donji kut.

Nedugo zatim dva puta sam pred Isakssona došao je Lukaku, prvi put uspješniji je bio švedski vratar, a drugi put Belgijac je pogriješio i igrao rukom.

Zlatan Ibrahimović bio je dobro zatvoren i nije se previše vidio, ali u 76. minuti bio je blizu pogotku kada je odlično opalio iz slobodnog udarca, ali Courtois je oprezan.

U 84. minuti niti Isaksson nije mogao ništa. Radja Nainggolan sjajno je opalio s 20 metara i pogodio suprotni kut za vodstvo Belgije.

Do kraja susreta promjena više nije bilo, Belgija je sačuvala prednost i kao drugoplasirana ide dalje.

• Novi lik23.06.2016. u 10:49
    da su priznali Zlatanov gol, mozda bi bilo drugacije. Bravo Zlaja, takvi se radaju jednom u sto godina.