Branimir Korać • nedjelja, 21.08.2016.

Nedjeljni program u DFB Pokalu donio je dobre nastupe za hrvatske internacionalce pa je tako tri pogotka postigao Andrej Kramarić, isto toliko i bivši mladi reprezentativac Antonio-Mirko Čolak, a dalje idu i Hrvati u Fürthu, Bayeru, Union Berlinu i Eintrachtu...

Nekoliko neočekivanih rezultata upisano je u susretima Njemačkog kupa. Među onima koji neće vidjeti drugo kolo je drugoligaš Bochum kojeg je svladao niželigaš Walldorf s 4:3 nakon produžetaka. Susret je u 90 minuta završen 2:2 nakon što je Bochum dva puta hvatao zaostatak, ali u produžecima domaćin je golovima Marcusa Meyera i Steffena Strauba pobjegao na 4:2 i gosti su uspjeli samo smanjiti na konačnih 4:3.

Problema nije bilo za Greuther Fürth koji je u gostima svladao Norderstedt s 4:1. Domaćin je deset minuta prije kraja smanjio zaostatak na 2:1, ali u samom finišu gosti preko Zlatka Tripića i Benedikta Kirscha odlaze na 4:1. Ante Vukušić igrao je za goste od 74. minute umjesto Serdara Dursuna.

Sjajan početak sezone za Andreja Kramarića koji je briljirao u prvom službenom susretu. Njegov Hoffenheim prošetao se do pobjede kod niželigaša Egestorfa i slavio sa 6:0, a hrvatski reprezentativac postigao je tri pogotka. Kramarić je zabijao za 1:0 u 18., 3:0 u 32. te 5:0 u 80. minuti, a osim njega strijelci su bili i Sebastian Rudy, Mark Uth i Sandro Wagner, a Uth je promašio i kazneni udarac. Loša vijest za trenera Nagelsmanna je nepotrebno isključenje Čeha Pavela Kaderabeka u završnici susreta. Kramarić je igrao svih 90 minuta.

Veliko iznenađenje priredio je trećeligaš Lotte koji je s 2:1 bio bolji od Werdera iz Bremena. Matthias Rahn i Andre Dej zabili su za Lotte, a Zlatko Junuzović bio je jedini strijelac za Werder koji je utakmicu završio s igračem manje zbog isključenja Fina Bartelsa.

Niko Kovač s Eintrachtom provukao se do drugog kola pobjedom nakon kaznenih udaraca kod Magdeburga. Od sedme minute Eintracht je vodio golom Branimira Hrgote, ali igrao je loše, domaćin je bio puno opasniji i zasluženo je stigao do poravnanja u 77. minuti. U produžecima nije bilo pogodaka, gosti su ostali bez isključenog Michaela Hectora, a onda na penale odnijeli pobjedu.

Bayer je slavio s 2:1 u gostima kod petoligaša Hauensteina za koji je jedini pogodak postigao bivši junior Zadra Anđelo Srzentić. U dresu gostiju cijelu utakmicu odradio je Tin Jedvaj, a pogotke za Bayer postigli su Karim Bellarabi i Chicharito.

Najuvjerljiviji bio je Darmstadt koji je sa 7:0 pregazio niželigaša Bremera uz tri pogotka bivšeg mladog hrvatskog reprezentativca Antonija Mirka Čolaka. Osim njega zabijali su i Jerome Gondorf, Marcel Heller, Sven Schipplock i autogol Sebastiana Kmieca.

Union Berlin s Damirom Kreilachom i Robertom Punčecom svih 120 minuta na terenu svladao je u gostima Duisburg 2:1 nakon produžetaka. Pogodak odluke u 94. minuti postigao je Steven Skrzybski.