Mihaela Bradovski • nedjelja, 21.08.2016.

Sevilla i Espanyol ponudili su pravu golijadu u susretu prvog kola La Lige, u utakmici s čak deset golova uspješniji je na kraju bio domaćin...

Granada - Villarreal 1:1

Granada i Villarreal u svom prvom nastupu u prvenstvu u novoj sezoni podijelili su bodove odigravši 1:1. Oba pogotka postignuta su u drugom dijelu u razmaku od samo četiri minute.

Prvo poluvrijeme donijelo je dosta nervoze i pogrešaka na obje strane te vrlo malo prilika. Najbolju je propustio Pato koji nije iskoristio pogrešku domaće obrane i Ochoa je bio uspješniji.

U 61. minuti gosti su stigli do vodstva. Dosuđen je slobodni udarac na nekih 20 metara, sjajno ga je izveo Samu Castillejo i preko zida poslao loptu u mrežu.

Već četiri minute kasnije Granada je stigla do poravnanja. Na ubačaj s desne strane loše je reagirala obrana Villarreala, u sredini je ostao sam Ezequiel Ponce i iz blizine poslao loptu u mrežu.

Do kraja susreta bilo je prilika na obje strane, ali ne i pogodaka.

Sevilla - Espanyol 6:4

Luda utakmica na Sanchez Pizjuanu i čak deset pogodaka. Sevilla je na kraju svladala Espanyol s čak 6:4 u utakmici za pamćenje u kojoj nije nedostajalo preokreta i uzbuđenja.

Golijada je najavljena već u osmoj minuti kada je Pablo Piatti, pojačanje Espanyola iz Valencije, načeo Sevillinu mrežu i doveo goste u vodstvo.

Međutim domaćin je ubrzo odgovorio i preko svojih pojačanja Pabla Sarabije i Luciana Vietta do 22. minute okrenuo rezultat i poveo s 2:1.

Espanyol je imao spreman odgovor, prvo je Hernan Perez u 26. minuti poravnao na 2:2 da bi novi preokret donio Victor Sanchez u 44. minuti.

Na odmor se ipak otišlo s poravnatih 3:3 zahvaljujući drugom golu Vietta u sudačkoj nadoknadi.

Drugo poluvrijeme nije donijelo ništa slabiji ritam, golovi su i dalje padali na obje strane, ali Sevilla je ipak uspjela koliko-toliko konsolidirati obranu i spriječiti veliki broj primljenih pogodaka.

Franco Vazquez, Wissam Ben Yedder i Hiroshi Kiyotake odveli su Sevillu na 6:3 i susret je bio riješen. Gosti su uspjeli samo smanjiti na konačnih 6:4 golom Gerarda Morena.

Zanimljivo, svih šest pogodaka za Sevillu postigli su igrači koji su ovog ljeta pojačali momčad.