Nikola Raič • ponedjeljak, 22.08.2016.

U sjeni kratkog, ali sjajnog nastupa Alena Halilovića, odigrana su još tri susreta prvog kola DFB pokala. Prolazak među 16 najboljih osigurali su Borussia Dortmund, Sandhausen i Hannover…

Najzanimljivije bilo je u Offenbachu gdje je istoimeni domaćin odvukao Hannover do produžetaka, ali to je bilo sve što su domaćini uspjeli. U konačnici je Hannover slavio s 2:3.

Nakon dvadeset minuta nije mirisalo na dramu. Harnik i Klaus zabijali su za lagano vodstvo Hannovera. 15 minuta prije odmora, konačan rezultat prvih 45 minuta postavio je Firat i najavio bolje razdoblje domaćina.

Nastavak susreta obilježilo je rano isključenje Hannoverovog Antona i brzinsko izjednačenje Firata kojim je Offenbach došao u sjajnu poziciju za veliko iznenađenje. No, planove je poremetio Maslanka s dva žuta kartona u dvije minute.

Utakmica je otišla u produžetke, a pogodak odluke vidjeli smo tek u sudačkoj nadoknadi drugog produžetka kada je precizan bio Sane i osigurao prolazak svom Hannoveru.

Zanimljivo je bilo i u najneizvjesnijem susretu “na papiru” između Paderborna i Sandhausena, a na kraju su i u ovom susretu slavili gosti u sudačkoj nadoknadi s 1:2.

Sandhausen je rano poveo. Nakon 18 minute igre Sukuta - Pasu realizirao je kazneni udarac i doveo svoju momčad u prednost. Paderborn je do izjednačenja stigao u 58., nakon pogotka Michela.

I kada se činilo kako ćemo gledati još jedne produžetke, pojavio se Kister koji zabija za pobjedu Sandhausena i prolazak dalje.

Najuvjerljivija večeras bila je Borussia Dortmund koja se lako obračunala s Trierom i slavila 3:0.

Pitanje pobjednika riješili su gosti u prvom dijelu kada su postigli sva tri pogotka. Strijelci za Dortmund bili su Kagawa dva puta i ovosezonsko pojačanje Schürrle.

U nastavku susreta gosti su ubacili u nižu brzinu i unatoč nekoliko dobrih prigoda nisu povećali svoje vodstvo. Jači trening je odrađen, a cilj ispunjen.