Marjan Kreševac • subota, 27.08.2016.

U popodnevnom programu na rasporedu je bilo šest susreta Premiershipa. Chelsea je domaćom pobjedom 3:0 nad Burnleyjem zadržali maksimalni učinak nakon tri kola prvenstva, Leicester City i Arsenal upisali su prve pobjede u prvenstvu, a Southampton i Sunderland ugrabili su prve bodove.

Chelsea - Burnley 3:0

Gosti su stigli na Stamford Bridge na krilima velike pobjede u prošlom kolu kada je pao moćni Liverpool. Prije susreta Antonio Conte osvrnuo se upravo na tu utakmicu: "Gledao sam njihov nastup protiv Liverpoola, bila je to fantastična predstava. Svojom fizičkom izvedbom stavili su veliki pritisak na goste u svih 90 minuta susreta. Burnley je imao samo 25% loptu u posjedu, a ipak na kraju bilo je 2:0 za njih".

"Iz tog razloga rekao sam svojim igračima da koncentracija mora biti na visokoj razini jer ispred njih je jedna izrazito teška utakmica. U engleskom prvenstvu svaka je utakmica vrlo teška i ako niste potpuno unutra svašta se može dogoditi".

Nakon samo devet minuta susreta na semaforu je stajalo 1:0 zahvaljujući majstoriji Edena Hazarda. Napadač Chelseaja primio je jednu loptu na polovici gostiju, sjajno povukao loptu i odlučio se na udarac van ruba kaznenog prostora i pogodio donji desni kut gostujućeg gola. Vrhunski potez koji je donio vodstvo domaćinima.

Na novu veliku priliku čekali smo do 37. minute kada je Oscar negdje na sredini kaznenog prostora pronašao Diega Costu koji se bez puno razmišljanja odlučio na udarac, ali vratar gostiju Tom Heaton brani njegov udarac.

Samo četiri minute kasnije Heaton je bio nemoćan, Willian se probio kraj Matta Lowtona i prizemnim udarcem pogodio dalji kut za povećanje vodstva na 2:0. S tim rezultatom momčadi su otišle na odmor.

Iako je od samog početka drugog poluvremena sve mirisalo i na treći pogodak u gostujućoj mreži on je stigao tek u 88. minuti. Izveli su domaći jedan brzi napad, Pedro je ubacio u šesnaesterac gdje je na pravom mjestu bio Victor Moses i stavio točku na i na jednu lijepu predstavu na Stamford Bridgeu.

Southampton - Sunderland 1:1

Southampton i Sunderland remizirali su na St. Maryju i još uvijek su u potrazi za prvom prvenstvenom pobjedom. Prva prilika na susretu pripala je domaćima u 11. minuti. Autor pokušaja bio je Charlie Austin, ali vratar gostiju Jordan Pickford bio je dovoljno priseban i sačuvao svoju momčad ranog rezultatskog zaostatka.

Bili su domaći puno bolja momčad i konstantno su pritiskali, ali oba centralna braniča gostiju Lamine Kone i Papy Djilobodji bili su apsolutno dominantni i sve ono što je nekim čudom prošlo kraj njih rješavao je Pickford.

I kada su svi očekivali gol domaćina dogodilo se suprotno. U jednom od rijetkih izleta prema domaćem golu Jermain Defoe je u 78. minuti srušen u šesnaestercu i glavni sudac nije imao izbora, kazneni udarac za goste. Loptu na bijelu točku postavio je sam Defoe i pogodio gornji desni kut. Fraser Forster nije imao nikakve šanse.

Bilo bi zaista nepravedno da su domaći nakon toliko truda i želje na terenu upisali poraz u ovom susretu, a da se to ne dogodi pobrinuli su se Jay Rodriguez koji je tukao s nekih 20 metara i do tada fantastični Pickford koji je sada katastrofalno pogriješio i dopustio da lopta sklizne ispod njega u mrežu.

Crystal Palace - Bournemouth 1:1

Oba kluba ušla su u ovaj susret s nulom na bodovnom kontu, a gostima je glavna ideja vodilja tijekom susreta bila ostati ne poražen. Na kraju sage to im je i uspjelo, otišli su kući s bodom u džepu.

Do vodstva prvi su došli gosti i to već u 11. minuti susreta, nakon prekida Harry Arter pronašao je na desnoj strani kaznenog prostora Joshuau Kinga koji se odvažio na udarac i pogodio donji lijevi kut domaćeg gola.

Pet minuta kasnije domaći su imali lijepu priliku poravnati rezultat, zaradili su kazneni udarac, ali Yohan Cabaye nije bio precizan i njegov pokušaj zaustavljen je u donjem lijevom kutu.

Pritiskali su domaći cijelim tijekom susreta i tražili pogodak koji bi im donio barem bod. To im je uspjelo tek u trećoj minuti sudačke nadoknade u drugom poluvremenu. Jason Puncheon pronašao je Scotta Danna negdje na sredini kaznenog prostora, a ovaj je pronašao put do mreže i donio Southamptonu prvi bod u prvenstvu.

Leicester City - Swansea City 2:1

Jamie Vardy prekinuo je golgeterski post i zabio prvi pogodak u pobjedi Lisica od 2:1 nad Swanseajem. Krenuli su domaći odlučno od prvog sučevog zvižduka i redali priliku za prilikom pred vratima gostiju.

Svoju dominaciju okrunili su u 32. minuti. Nakon niza dodavanja iz prve na rubu kaznenog prostora Danny Drinkwater odigrao je visoku loptu iza leđa obrane, Vardy je pojurio za loptom i uz pomoć stative pogodio za toliko željeno vodstvo domaćih.

Imali su domaći priliku na samom kraju prvog dijela, s 20 metara udarac je okušao Shinji Okazaki, ali vratar gostiju je krajnjim naporom odbio loptu iznad grede. Ono što im nije pošlo za nogom na kraju prvog djela ostvarili su u 55. minuti.

Zaradile su Lisice korner s desne strane, na centaršut krenula su oba centralna braniča Robert Huth i Wes Morgan, ali uspješniji je bio kapetan koji je prekrasnim volejom rasparao gostujuću mrežu za udvostručenje vodstva.

Samo tri minute kasnije sjajnu priliku za treći pogodak upropastio je Ryad Mahrez koji je traljavo izveo kazneni udarac i dao priliku gostujućem vrataru da zaradi aplauz na otvorenoj sceni.

Gosti su se uspjeli primaknuti na samo gol zaostatka u 81. minuti kada je Modou Barrow uputio jedan centaršut, a na pravom mjestu našao se Leroy Fer i glavom smanjio zaostatak. To je bio maksimum do kojeg su gosti uspjeli doći, prva pobjeda za branitelje naslova.

Everton - Stoke City 1:0

Ronald Koeman nastavio je niz bez poraza otkako je preuzeo klupu Evertona, danas je na Goodison Parku stradao Stoke City rezultatom 1:0. Bio je Everton bolji u svakom segmentu igre, najveće prilike imali su Romelu Lukaku i Ashley Williams, ali obrana gostiju u obje situacije uspjela je očistiti njihove pokušaje s gol crte.

Do pogotka domaći su došli u 51. minuti i to iz kaznenog udarca. Ashley Williams i Phil Bardsley zajedno su trčali na prvu stativu prije ubačaja iz kuta, tom prilikom Williams je pao i sudac se odlučio svirati jedanaesterac. Dvojbeno.

Loptu je na bijelu točku namjestio Leighton Baines, Shay Given skrenuo je njegovu loptu u vratnicu, ali na njegovu nesreću od vratnice se odbila nazad u njegovu glavu i u konačnici zakoprcala u mreži. Sretan i spretan pogodak.

Watford - Arsenal 1:3

Prije početka susreta obje momčadi imale su poraz i neodlučen rezultat. To ni u kojem slučaju nije bilo zadovoljavajuće za navijače Topnika koji su gladni dobre igre i pobjeda. Nakon današnjeg susreta dobili su dobru predstavu svoje momčadi i prva tri boda u prvenstvu.

Do vodstva gosti su došli već u devetoj minuti zahvaljujući preciznom kaznenom udarcu Santia Cazorle nakon što je Nordin Amrabat srušio Alexisa Sancheza.

Nisu se gosti zadovoljili minimalnim vodstvom, željeli su pod svaku cijenu što prije postići novi pogodak, a to im je i uspjelo u 39. minuti na pomalo bizaran način. Theo Walcott uputio je centaršut u kazneni prostor, lopta je pala u noge Sancheza koji se sapleo preko nje i u padu je gurnuo u mrežu.

Do kraja poluvremena vidjeli smo još jedan pogodak, ovog puta u strijelce se upisao Mesut Özil koji je zabio glavom na asistenciju Sancheza. Domaći su uspjeli zabiti počasni pogodak u 57. minuti, a strijelac je bio Pereyra.

"U prvom poluvremenu odigrali smo jako dobro, postigli smo tri pogotka, ali mogli smo i više. Nisam zadovoljan zbog primljenog gola, ali pobjeda je pobjeda. Ispred nas je još 35 utakmica i boriti ćemo se da pobijedimo u svakoj, želimo osvojiti titulu to nije tajna", najavio je šampionske ambicije nakon susreta Petr Čech.